Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Witamy na forum prasowym

Znajdziesz tu informacje prasowe o działalności Grupy Bosch w Polsce. Na forum dostępne są również zdjęcia oraz prezentacje.

Forum Prasowe Bosch - Znaleziono 1554 informacji prasowych:

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Znaleziono 1554 informacji prasowych:

ABS - 50 milionów sztuk w ciągu 20 lat

System ABS, przeciwdziałający blokowaniu się kół podczas hamowania, zapoczątkował erę układów regulacji hamulców. Przed 20 laty - w roku 1978 - firma Bosch jako pierwsza wprowadziła na rynek elektroniczny system ABS. Dziś ten największy na świecie niezależny producent układów hamulcowych wyprodukował już 50 milionów sztuk tego systemu. Układy hamulcowe firmy Bosch wytwarzane są również w Polsce.
więcej
5 września 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Kocioł gazowy Eurostar z układem regulacji Bosch Heatronic z zamkniętą komorą spalania

Kocioł Eurostar marki Junkers, który zdobył już uznanie na polskim rynku, dostępny jest od września 99 również w wersji z zamkniętą komorą spalania. System ten umożliwia doprowadzanie powietrza do spalania jak i odprowadzanie spalin niezależnie od powietrza w pomieszczeniu. Takie kotły mogą być montowane w małych pomieszczeniach ze szczelnymi oknami lub tam, gdzie byłyby problemy z ciągiem kominowym.
więcej
3 września 1999
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Kompaktowe i lekkie: wysokiej jakości gazowe kotły grzewcze Radostar

Junkers oferuje swoim klientom kotły gazowe, które łączą w sobie wysoką jakość z atrakcyjną ceną. I tak na przykład kotły atmosferyczne posiadają elektroniczny zapłon, zaś system kontroli spalin oparty na czujniku ciągu kominowego oraz cyfrowe diodowe trybu pracy i błędów gwarantują optymalne bezpieczeństwo użytkowania.
więcej
2 września 1999
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

ESP łagodzi skutki ciężkich wypadków lub pozwala unikać kolizji

We wrześniu firma Bosch wyprodukowała milionowy system ESP - regulacji dynamiki jazdy. Liczba ta wyraźnie świadczy o tym, że być może już niedługo ESP stanie się wyposażeniem standardowym w pojazdach wszystkich klas. Układ znacznie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. Jak wynika z badań "Resiko" aż 1/4 wypadków można by uniknąć lub złagodzić ich skutki, gdyby wszystkie auta były wyposażone w układ ESP.
więcej
1 września 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Nowy akumulator rozruchowy Bosch Silver

Złoty Medalista Międzynarodowych Targów Poznańskich

O tym, jak ważny jest sprawny i wytrzymały na różne obciążenia akumulator, przekonujemy się najczęściej zimą, gdy przy minusowych temperaturach nie możemy uruchomić naszego samochodu. Jednak akumulator musi być odporny nie tylko na niskie, ale również na wysokie temperatury powstające w komorze silnika. Wprowadzając na rynek nowy akumulator rozruchowy Bosch Silver, firma Bosch zaprezentowała baterię, która charakteryzuje dłuższa o 20% żywotność oraz większa wytrzymałość na wysokie temperatury w silniku i niskie temperatury otoczenia. Tę lepszą wydajność zapewnia srebro, po raz pierwszy w świecie zastosowane w akumulatorze rozruchowym.
więcej
6 lipca 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Historia akumulatorów firmy Bosch

Przygodę firmy Bosch z akumulatorami rozpoczyna rok 1922; wówczas został wyprodukowany pierwszy 6-voltowy akumulator z napisem Bosch.
więcej
4 lipca 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Nowy system reflektorów ksenonowych Bi-Litronic wchodzi do produkcji seryjnej

W 1991 roku firma Bosch jako pierwsza na świecie rozpoczęła produkcję reflektorów Litronic z lampami ksenonowymi. Obecnie są one montowane nie tylko w pojazdach klasy wyższej, ale również w autach klasy średniej i kompaktowej. Najnowszą propozycją firmy Bosch jest Bi-Litronic: przy technice dwufunkcyjnej jedna lampa jarzeniowa uzyskuje z jednego reflektora zarówno światła mijania, jak i światła drogowe. Nowy system reflektorów będzie miał swoją światową premierę latem 1999 roku.
więcej
1 lipca 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Nowości Junkersa: gazowe kotły wiszące Eurostar z regulatorami serii Ceracontrol

Wśród nowości zaprezentowanych przez Junkersa w ostatnim czasie wyróżniają się gazowe kotły wiszące Eurostar. Ze względu na nowe rozwiązania konstrukcyjne i wyposażenie w elektroniczny układ regulacji Bosch Heatronic są one łatwe w montażu, serwisie i codziennej obsłudze, a ich niewielkie wymiary i kompaktowa budowa powodują, że mogą być instalowane niemal wszędzie.
więcej
1 czerwca 1999
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Skuteczna i sprawna obsługa: Linia diagnostyczna Bosch SDL 260 z rozszerzonym programem funkcji

W oparciu o nową, modułową linię diagnostyczną SDL 260 firmy Bosch warsztaty mogą tworzyć własne linie diagnostyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb. Najnowocześniejsza technika diagnostyczna umożliwia kompleksową, szybką i pewną diagnostykę, a tym samym skuteczne i sprawne realizowanie zleceń klientów. Wyniki badań diagnostycznych są przedstawiane w sposób obiektywny i zrozumiały.
więcej
3 maja 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Przyrząd do diagnostyki elektronicznych urządzeń sterujących KTS 500

Dla potrzeb nowoczesnego warsztatu diagnostycznego firma Bosch opracowała przenośny tester elektronicznych urządzeń sterujących KTS 500. Sterowane komputerowo urządzenie umożliwia odczyt i analizę danych ze 158 typów elektronicznych urządzeń sterujących, stosowanych przez 27 producentów w blisko 1260 modelach samochodów.
więcej
2 maja 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.