Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Witamy na forum prasowym

Znajdziesz tu informacje prasowe o działalności Grupy Bosch w Polsce. Na forum dostępne są również zdjęcia oraz prezentacje.

Forum Prasowe Bosch - Znaleziono 1601 informacji prasowych:

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Znaleziono 1601 informacji prasowych:

Dwadzieścia lat układu wtrysku benzyny Motronic. Najnowsza generacja silników benzynowych z układem bezpośredniego wtrysku benzyny Motronic MED 7

W zeszłym roku odbyła się światowa premiera najnowszego osiągnięcia firmy Bosch w dziedzinie wtrysku bezpośredniego - układu Motronic MED 7. Jest to zmodernizowana wersja obecnego na rynku od dwudziestu lat elektronicznie sterowanego układu wtrysku benzyny Motronic. Motronic MED 7 redukuje zużycie paliwa o 15%.
więcej
3 lutego 2000
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Rozwój Grupy Bosch w 1999 roku

Całkowity obrót grupy Bosch wzrósł w 1999 roku o 7%, osiągając 54 miliardy DEM. Aż 66% obrotu osiągnięto poza granicami Niemiec. Na badania i rozwój Bosch przeznaczył 3,7 miliarda marek, a do najważniejszych dziedzin inwestycyjnych firmy należą układy wtrysku, systemy nawigacyjne oraz ESP. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo zgłosiło ponad dwa tysiące patentów. Na rok 2000 planowany jest 5% wzrost obrotów.
więcej
1 lutego 2000
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
archiwalna

Nowa świeca do Peugeota

Firma Bosch jako pierwsza na świecie wprowadziła do seryjnej produkcji nowe świece zapłonowe FR 8 ME wykonane ze stopu chromu, niklu i itru. Świece te są od ubiegłego roku montowane seryjnie w nowym Peugeocie 206 S 16.
więcej
1 lutego 2000
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Ekologiczne ogrzewanie. Nowa generacja gazowych kotłów wiszących Junkers Cerastar z palnikiem ThermoStar z układem regulacji Bosch Heatronic

Wśród nowości Junkersa zaprezentowanych jesienią tego roku wyróżnia się kocioł gazowy Cerastar. Specjalną innowacją zastosowaną w urządzeniu jest lamelowy palnik ThermoStar chłodzony wodą. Dzięki temu temperatura spalin jest niska, co obniża emisję szkodliwych NOx (tlenki azotu). Cerastar posiada również funkcję płynnej modulacji mocy, która umożliwia dostosowanie zużycia energii do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Kocioł Cerastar został nagrodzony podczas targów Instalexpo'99 statuetką Złoty Instalator.
więcej
1 stycznia 2000
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Ogrzewanie ekologiczne i oszczędne. Gazowe kotły kondensacyjne Junkers Cerapur

Jesienią tego roku na rynek polski wprowadzone zostały gazowe kotły kondensacyjne Cerapur. Wykorzystanie zjawiska kondensacji pozwoliło na uzyskanie dodatkowej energii cieplnej zawartej w spalinach. Dzięki zastosowaniu tej techniki kotły Cerapur osiągają sprawność nawet 108%.
więcej
1 grudnia 1999
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Większe bezpieczeństwo dzięki lepszej widoczności

Nowa generacja czujników deszczu firmy Bosch

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Motoryzacji we Frankfurcie firma Bosch zaprezentowała nową generację wycieraczek. Ich innowacyjność polega na tym, że guma dociskana jest do szyby wyłącznie przy pomocy dwóch elastycznych szyn, a nie tak jak w zwykłych wycieraczkach - przez kilka łączonych elementów. Ze względu na równomierny rozkład nacisku wycieraczka zapewnia wysoką jakość oczyszczania szyb. Ukształtowana w formie spojlera, nawet przy dużych szybkościach gwarantuje dobrą widoczność.
więcej
1 grudnia 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Rozwój Bosch Thermotechnik na Świecie i w Polsce

Rok 1998 był dla grupy Bosch bez wątpienia dobrym rokiem. Obroty koncernu przekroczyły magiczną granicę 50 miliardów DEM. W tym czasie zatrudnienie wzrosło o prawie 10 tysięcy osób. Główny rozwój firmy nastąpił poza terenem Niemiec, a więc na rynkach eksportowych.
więcej
5 września 1999
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

ABS - 50 milionów sztuk w ciągu 20 lat

System ABS, przeciwdziałający blokowaniu się kół podczas hamowania, zapoczątkował erę układów regulacji hamulców. Przed 20 laty - w roku 1978 - firma Bosch jako pierwsza wprowadziła na rynek elektroniczny system ABS. Dziś ten największy na świecie niezależny producent układów hamulcowych wyprodukował już 50 milionów sztuk tego systemu. Układy hamulcowe firmy Bosch wytwarzane są również w Polsce.
więcej
5 września 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna

Kocioł gazowy Eurostar z układem regulacji Bosch Heatronic z zamkniętą komorą spalania

Kocioł Eurostar marki Junkers, który zdobył już uznanie na polskim rynku, dostępny jest od września 99 również w wersji z zamkniętą komorą spalania. System ten umożliwia doprowadzanie powietrza do spalania jak i odprowadzanie spalin niezależnie od powietrza w pomieszczeniu. Takie kotły mogą być montowane w małych pomieszczeniach ze szczelnymi oknami lub tam, gdzie byłyby problemy z ciągiem kominowym.
więcej
3 września 1999
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Kompaktowe i lekkie: wysokiej jakości gazowe kotły grzewcze Radostar

Junkers oferuje swoim klientom kotły gazowe, które łączą w sobie wysoką jakość z atrakcyjną ceną. I tak na przykład kotły atmosferyczne posiadają elektroniczny zapłon, zaś system kontroli spalin oparty na czujniku ciągu kominowego oraz cyfrowe diodowe trybu pracy i błędów gwarantują optymalne bezpieczeństwo użytkowania.
więcej
2 września 1999
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.