Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch rozpoczyna testy systemów automatyzacji jazdy w Chinach


Umowa o współpracy z AutoNavi, Baidu i NavInfo w celu opracowania dokładnych map

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: Bosch rozpoczyna testy systemów automatyzacji jazdy w Chinach
Zdjęcie do informacji: Bosch rozpoczyna testy systemów automatyzacji jazdy w Chinach
Pobierz treść
21 kwietnia 2017
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 2
· Tylko dzięki bardzo dokładnym mapom samochody będą mogły poruszać się w sposób autonomiczny – powiedział członek zarządu spółki Bosch dr Rolf Bulander.
· Bosch i chiński koncern internetowy Baidu wprowadzą zautomatyzowany samochód testowy na ulice Chin
· Sektor Bosch Mobility Solutions odnotował w roku 2016 w Chinach wzrost obrotów o 23,5% i rozwijał się znacznie szybciej niż rynek
· Na targach Auto Shanghai Bosch prezentuje rozwiązania w zakresie mobilności przyszłości – bezemisyjna, bezwypadkowa, bezstresowa jazda samochodem


Do wdrożenia koncepcji zautomatyzowanej jazdy w Chinach brakuje dokładnych i aktualnych map. Bosch chce to zmienić i w tym celu podjął decyzję o współpracy z chińskim koncernem internetowym Baidu oraz producentami map AutoNavi i NavInfo. Czterej partnerzy będą wspólnie pracować nad rozwiązaniem, które umożliwi wykorzystanie czujników radarowych i czujników wideo Bosch, instalowanych w samochodach, do tworzenia i aktualizowania map. „Bez dokładnych map zautomatyzowana jazda nie będzie możliwa. Ani w Chinach, ani nigdzie indziej na świecie” – powiedział dr Rolf Bulander, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH i prezes sektora Mobility Solutions. Dzięki czujnikom Boscha i danym z map możliwe będzie zlokalizowanie pojazdów autonomicznych. Jeszcze przed końcem tego roku Bosch, AutoNavi, Baidu i NavInfo chcą zaprezentować swoje rozwiązanie.
 
74% Chińczyków chciałoby wkrótce skorzystać z zalet autonomicznej jazdy
Bosch i koncern internetowy Baidu chcą iść jeszcze o krok dalej. Wspólnie skonstruowali pojazd testowy na bazie modelu Jeep Cherokee, który będzie poruszał się po chińskich autostradach w sposób częściowo zautomatyzowany. Pojazd służący do testów jest wyposażony w szereg części i rozwiązań Boscha –m.in. 5 czujników radarowych średniego zasięgu, wielofunkcyjną kamerę identyfikującą otoczenie, układ ESP i elektryczny układ wspomagania kierownicy. „Autonomiczna jazda jest dla firmy Bosch tematem o globalnym zasięgu” – powiedział Bulander. „Po testach w Niemczech, USA i Japonii przyszedł czas na Chiny. Każdego roku w Chinach produkuje się ok. 28 milionów samochodów i jest to największy rynek motoryzacyjny na świecie. Z badania przeprowadzonego przez Boscha w 6 krajach wynika, że 74% ankietowanych Chińczyków opowiedziało się za szybkim wdrożeniem autonomicznej jazdy. Dla porównania w Niemczech opowiedziało się za tym 33% ankietowanych, a w USA 31%.
 
Bosch odnotowuje w Chinach wzrost dzięki sprzedaży produktów związanych z automatyzacją jazdy, integracją z internetem i elektryfikacją
Autonomiczne samochody to zaledwie jeden z potencjalnych obszarów wzrostu spółki Bosch w Chinach. Na targach Auto Shanghai Bosch na przykładzie pojazdu koncepcyjnego pokazuje w jaki sposób dzięki integracji z internetem samochód może pełnić funkcję nie tylko środka transportu, ale także osobistego asystenta kierowcy. Nowoczesne zestawy wskaźników i koncepcje obsługowe pomogą w wydobyciu wszystkich zalet autonomicznej i zintegrowanej jazdy oraz umożliwią w przyszłości prowadzenie samochodu w bezpieczny sposób. Bosch jest dobrze przygotowany na dalszy wzrost także w obszarze układów napędowych i elektryfikacji. Dzięki zindywidualizowanym koncepcjom układów wtrysku do silników benzynowych i Diesla, systemowym rozwiązaniom dla samochodów hybrydowych i elektrycznych oraz kompleksowej ofercie dla samochodów zasilanych gazem, Bosch może pomóc chińskim producentom spełnić wymagania normy emisyjnej China6.

Wzrost sektora Bosch Mobility Solutions w 2016 roku przewyższył tempo rozwoju chińskiego rynku
Chiny są dla Grupy Bosch ważnym rynkiem na którym spółka odnosi wiele sukcesów. W 2016 roku obroty koncernu technologiczno-usługowego ze sprzedaży rozwiązań w obszarze mobilności osiągnęły w Chinach poziom 66,3 mld CNY (9 mld EUR). Oznacza to wzrost o 23,5% w porównaniu do roku 2015. W tym samym okresie chiński rynek motoryzacyjny zwiększył obroty o 14%. „Chiny są i pozostaną dla nas synonimem wzrostu. 20% naszych ubiegłorocznych obrotów w sektorze Mobility Solutions osiągnęliśmy właśnie tutaj, w Chinach” – powiedział Bulander. Bosch zatrudnia w sektorze Mobility Solutions w Chinach ponad 34 000 pracowników w 21 zakładach produkcyjnych, spośród których 4 600 konstruktorów pracuje w 12 centrach technologicznych.
 

AA07-04.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.