Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Męczący upał? Nigdy z Bosch!


Nowe klimatyzatory pokojowe marki Bosch

Zdjęcia (6)

Zdjęcie do informacji: Męczący upał? Nigdy z Bosch!
Zdjęcie do informacji: Męczący upał? Nigdy z Bosch!
Zdjęcie do informacji: Męczący upał? Nigdy z Bosch!
Zdjęcie do informacji: Męczący upał? Nigdy z Bosch!
Zdjęcie do informacji: Męczący upał? Nigdy z Bosch!
Zdjęcie do informacji: Męczący upał? Nigdy z Bosch!
Pozostałe zdjecia
24 maja 2017
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
liczba zdjęć: 6
Dział Bosch Termotechnika poszerzył swoją ofertę o urządzenia klimatyzacyjne dla mieszkań, niedużych biur i serwerowni. Nowe klimatyzatory pokojowe Bosch Climate zapewnią przyjemny chłód w pomieszczeniach i zagwarantują energooszczędność, a więc – niskie koszty eksploatacji.


Sezon wysokich temperatur przed nami. Dlatego Bosch wprowadził na rynek trzy warianty klimatyzatorów pokojowych Climate RAC. Są to urządzenia typu split – jednostkę wewnętrzną montuje się na ścianie pomieszczenia, a zewnętrzny agregat umieszcza poza budynkiem. Nowe klimatyzatory Bosch oferują moc od 2,6 do 7,3 kW i mogą być wykorzystywane m.in. w mieszkaniach, biurach o niedużej powierzchni i serwerowniach.
 
Ich główne zalety to łatwy montaż i obsługa oraz energooszczędność, która wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji. Urządzenia z linii Climate są też wyjątkowo ciche. Do wyboru mamy trzy rodzaje jednostek: Bosch Climate 5000, 8000 lub 8032 RAC. Wszystkie mogą pracować w trybie chłodzenia i grzania.
 
Bosch Climate 5000 RAC to klimatyzator wyposażony w filtr HD i timer, który pozwala na precyzyjne określenie czasu jego pracy. W razie potrzeby urządzenie samo zasygnalizuje nam też wyciek czynnika chłodniczego. Climate 5000 RAC będzie pracować przy temperaturze sięgającej nawet -15 stopni Celsjusza, a działając w trybie czuwania wykorzysta tylko 1W energii. Wygodną obsługę klimatyzatora zapewnia tzw. smart pilot z wieloma praktycznymi funkcjami.
 
Bosch Climate 8000 RAC to klimatyzator, który wyposażony jest dodatkowo w filtr BIO i ultra jonizator powietrza. Wyposażono go również w funkcję samooczyszczenia. Dla zastosowań w serwerowniach agregat wyposażono w dodatkową grzałkę karteru sprężarki. Oprócz trybu czuwania w tym klimatyzatorze można wybrać też tryb ECO – wtedy urządzenie do 40% redukuje zużycie pobieranej energii.
 
Bosch Climate 8032 RAC to najbardziej zaawansowany klimatyzator tej linii. Oprócz filtru HD, ultra jonizatora i funkcji samooczyszczenia, ma także filtr katalityczny lub filtr Multi (łączący kilka różnych filtrów – rozwiązanie idealne dla alergików). Dzięki funkcji Follow Me Bosch Climate 8032 RAC dokładnie kontroluje temperaturę panującą w pomieszczeniu wykorzystując czujnik temperatury umieszczony w pilocie, który użytkownik może umieścić tam, gdzie przebywa. Urządzenie wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R32.
Nowa klimatyzatory Bosch Climate 5000, 8000 i 8032 RAC w trybie chłodzenia mają klasę efektywności A++, a w trybie grzania A+, zapewniając użytkownikom znaczące oszczędności.
 
W ofercie urządzeń i systemów klimatyzacyjnych Bosch Termotechnika znajdują się rozwiązania dla pomieszczeń każdego typu i każdej wielkości:
 
  • RAC to urządzenia pokojowe naścienne typu split (jednostka zewnętrzna „agregat” + jednostka wewnętrzna) małych mocy od 2,6 kW do 7,30 kW; przeznaczone do mieszkań, pomieszczeń biurowych oraz serwerowni;
  • SCAC to urządzenia komercyjne typu split (jednostka zewnętrzna „agregat” + jednostka wewnętrzna) kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-podstropowe i konsola średnich mocy od 3,5 kW do 14 kW; przeznaczone do biur, sklepów oraz serwerowni;
  • Multi Split to systemy multi przeznaczone do mieszkań, domów jednorodzinnych oraz biur, charakteryzujące się możliwością podłączenia kilku jednostek wewnętrznych do jednego agregatu;
  • VRF to systemy komercyjne dużej mocy ze zmiennym przepływem czynnika, przeznaczone do dużych budynków biurowych, hotelowych, magazynowych oraz użyteczności publicznej.
 
Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania z podpisem: “Fot. Bosch”.

TT11-05.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.