Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Kolejny rok sukcesów Grupy BSH

Pobierz treść
26 maja 2017
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
z konferencji prasowej
Warszawa, maj 2017 (bsh). W roku 2016 koncern BSH Hausgeräte GmbH (BSH) po raz kolejny odnotował wzrost przychodów do 13,1 mld euro, umacniając swoją pozycję w ścisłej czołówce światowej branży AGD.


Do wysokiego przychodu Grupy BSH przyczyniły się wszystkie regiony. Globalny rynek AGD wzrósł w ubiegłbym roku o 0,5%, a obroty BSH o 3,5% osiągając wartość 13,1 mld euro. Na mocno nasyconym rynku europejskim BSH udało się umocnić na pozycji lidera.
 
Istotny wkład w wyniki roku 2016 miało również BSH w Polsce wraz z trzema fabrykami w Łodzi: pralek, zmywarek i suszarek do ubrań oraz fabryką małego AGD w podrzeszowskiej Rogoźnicy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki w obszarze handlowym oraz finansowym. Przy bardzo mocnej konkurencji przekroczyliśmy pierwotne plany sprzedaży i obroniliśmy pozycję lidera w sprzedaży dużego i drobnego AGD. Sukcesem BSH w Polsce jest także nieustannie wzrastająca produkcja. W roku bieżącym odnotujemy kolejny rekord – wyprodukowanie w Łodzi 40-milionowego urządzenia. Konsekwentnie realizujemy proces inwestycji w zakupionych w 2015 r., fabrykach we Wrocławiu. Wkrótce planujemy uruchomienie tam produkcji. Obecnie we Wrocławiu trwa intensywny proces rekrutacji. Docelowo pracę we wrocławskich fabrykach znajdzie ponad tysiąc osób.
 
Jednym z mocnych filarów sukcesu BSH w Polsce jest jakość zarządzania oraz kompetentni i zaangażowani pracownicy. W ciągu ponad 20 lat działalności w Polsce firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego stworzyła kilka tysięcy miejsc pracy w czterech fabrykach. W tym roku rozpoczniemy dwie nowe inwestycje. Już 30 maja wbijemy uroczyście pierwszą łopatę pod nowe Centrum Logistyczne w Łodzi. Powierzchniowo będzie to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Drugim przedsięwzięciem jest utworzenie nowego Centrum Badań i Rozwoju dla pralek i suszarek. Inwestycja o wartości około 45 milionów złotych powstanie w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgoda na nią została ogłoszona w dniu 9 maja br. Najważniejszym elementem Centrum będzie niezwykle nowoczesne laboratorium, jedno z najlepszych w BSH na świecie. Nad nowymi produktami i innowacjami pracować będzie 150 polskich inżynierów.
 
Jesteśmy innowacyjni
Mając na uwadze indywidualne potrzeby konsumentów, firma BSH oferuje na polskim rynku pełne i stale udoskonalane portfolio AGD takich marek jak: Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. Nasze marki cieszą się uznaniem i zaufaniem konsumentów. Jednym z kluczowych elementów strategii BSH jest rozwój innowacyjnych produktów oraz wzmocnienie roli digitalizacji. Naszym celem jest polepszanie jakości życia dzięki naszym sprzętom gospodarstwa domowego, wyjątkowym markom i najlepszym rozwiązaniom technologicznym. Projektujemy i produkujemy urządzenia o wyróżniającej się jakości i niezawodności, charakteryzujące się pięknym wzornictwem, łatwością obsługi oraz energooszczędnością.
 
Jesteśmy wśród najlepszych pracodawców
Podstawą sukcesu BSH są zaangażowani pracownicy. Podczas swojej wieloletniej obecności w Polsce, firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. zbudowała markę wiarygodnego i rzetelnego pracodawcy. Konsekwentnie wdrażamy strategię rozwoju talentów oraz prowadzimy liczne szkolenia służące rozwojowi pracowników. Doceniając ambicję i chęć samodoskonalenia pracowników, każdego roku finansujemy ich dokształcanie. Niezależne badanie Instytutu Top Employers wykazało, że BSH tworzy wyjątkowe środowisko pracy oraz zapewnia szeroką gamę inicjatyw uwzględniających świadczenia dodatkowe. Starania o komfort warunków pracy już po raz szósty zostały docenione i uhonorowane w 2017 roku certyfikatem Top Employer Polska. Firma znalazła się również w gronie laureatów, którzy zdobyli certyfikat Top Employer Europe. Top Employers Institute pozytywnie ocenił planowanie potrzeb kadrowych, zarządzanie wynikami oraz kulturę organizacji BSH.
 
 
Jesteśmy odpowiedzialni
Podstawą strategii przedsiębiorstwa są nie tylko cele biznesowe. Niezwykle istotne jest tworzenie bardzo dobrych warunków pracy, działania odpowiedzialne społecznie, zmierzające do budowania wartościowych relacji z interesariuszami, podnoszenie standardów obsługi i dbania o środowisko naturalne. Od kilku lat BSH aktywnie wspiera organizacje pozarządowe, w oparciu o długofalowy program CSR. Firma wspiera inicjatywę wolontariatu pracowniczego „Pomagamy pomysłami”, w ramach którego pracownicy z BSH inicjują własne, autorskie projekty charytatywne.
 
Od 2008 r. BSH wspiera edukację zawodową w Polsce. W ramach współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 i 10 w Łodzi, firma realizuje program klas patronackich w technikach i szkołach zawodowych. W ramach współpracy, uczniowie odbywają praktyki w łódzkich zakładach BSH, mają zajęcia z nauki zawodu w specjalnie przystosowanej do ich potrzeb sali. Na początku roku szkolnego otrzymują wyprawki i mają częściowo finansowane przez firmę wyjazdy zawodowo-poznawcze.
 
Jesteśmy doceniani
W ciągu długoletniej obecności na polskim rynku, firma BSH zyskała miano godnego zaufania partnera biznesowego oraz stabilnego pracodawcy. Starania o najwyższą jakość świadczonych usług oraz silną pozycję rynkową zostały wielokrotnie nagrodzone m.in.: statuetką Perły Polskiej Gospodarki (10 krotnie), Gwiazdą Jakości Obsługi (8 krotnie) oraz Superbrands dla marek Bosch, Siemens i Zelmer.

EK11-05.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Marta Surowiec - Forum Prasowe Bosch

Marta Surowiec

(22) 715 48 06

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.