Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch zapytał kierowców o ich opinie na temat samochodów autonomicznych


Ponad 60% kierowców wykorzystałby czas podczas jazdy autonomicznym samochodem na obserwowanie otoczenia za oknem i rozmowę z pasażerami

Zdjęcia (3)

Zdjęcie do informacji: Bosch zapytał kierowców o ich opinie na temat samochodów autonomicznych
Zdjęcie do informacji: Bosch zapytał kierowców o ich opinie na temat samochodów autonomicznych
Zdjęcie do informacji: Bosch zapytał kierowców o ich opinie na temat samochodów autonomicznych
Pobierz treść
24 lipca 2017
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 3
Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Bosch w sześciu krajach – Brazylii, Chinach, Niemczech, Francji, Japonii i USA – wynika, że w kontekście automatyzacji jazdy, kierowcy są szczególnie zainteresowani oddaniem kontroli nad samochodem podczas parkowania lub w czasie jazdy w korkach


Większość badanych kierowców wykorzystałaby czas, w którym samochód sam jedzie, na podziwianie widoków za oknem (63 procent) oraz na rozmowę z pasażerami (61 procent). W badaniu wzięło udział 1000 osób w wieku powyżej 16 lat. Uczestnicy zostali wybrani na podstawie kryteriów określonych przez firmę Bosch oraz Lightspeed Research.
 
Więcej komfortu i mniej stresu za kółkiem
Uczestnicy badania wyrazili nadzieję, że zautomatyzowana jazda oznaczać będzie większą wygodę i znacznie mniej stresu za kierownicą. Samochód przyszłości – który całkowicie zwolni kierowców z potrzeby prowadzenia, obsługiwania pedału gazu i hamulca – jest przede wszystkim uważany za potrzebny na długich dystansach (67 procent) i w podróży wakacyjnej (61 procent). Większość badanych oczekuje znacznego wzrostu wygody (68 procent) i bezpieczeństwa (60 procent) w wielu codziennych sytuacjach, takich jak na przykład poszukiwanie miejsc parkingowych w miastach. W wyniku badania powstał interesujący ranking najbardziej pożądanych funkcji zautomatyzowanej jazdy. Szczególnie często wymieniane było samo parkowanie (65 procent), wyszukiwanie miejsc parkingowych w obszarach śródmiejskich (60 procent) i bezstresowa jazda w korkach (59 procent).
 
Więcej czasu na wypoczynek
Zrelaksuj się, usiądź, spoglądaj przez okno i ciesz się widokami – tak większość kierowców postrzega alternatywę dla ciągłej koncentracji za kierownicą. 63 procent badanych powiedział, że chciałby się zrelaksować, podczas gdy ich samochód jedzie sam. Równie ważne dla respondentów było uzyskanie większej ilości czasu na rozmowy z pasażerami. Ponad połowa (54 procent) uczestników badania wyraziła opinię, że samochody autonomiczne, dzięki ich funkcjom, są  atrakcyjniejsze. Szczególnie dla mężczyzn, nowe technologie są najważniejszym argumentem przy zakupie nowego samochodu. 52 procent z nich twierdzi, że technologia wykorzystywana w autonomicznych autach, zwiększy ich zainteresowanie kupnem nowego pojazdu, a im kierowca młodszy, tym zainteresowanie zakupem większe.
 

AA18-07.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.