Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Światowa nowość dla majsterkowiczów: technologia ostrzy „NanoBlade“ firmy Bosch


Nowe piły Bosch NanoBlade: łatwe i precyzyjne cięcie

Zdjęcia (4)

Zdjęcie do informacji: Światowa nowość dla majsterkowiczów: technologia ostrzy „NanoBlade“ firmy Bosch
Zdjęcie do informacji: Światowa nowość dla majsterkowiczów: technologia ostrzy „NanoBlade“ firmy Bosch
Zdjęcie do informacji: Światowa nowość dla majsterkowiczów: technologia ostrzy „NanoBlade“ firmy Bosch
Zdjęcie do informacji: Światowa nowość dla majsterkowiczów: technologia ostrzy „NanoBlade“ firmy Bosch
Pozostałe zdjecia
23 sierpnia 2017
Informacja prasowa
Elektronarzędzia - Bosch linia zielona
liczba zdjęć: 4
  • Ostrze z obiegowym łańcuchem zapewnia niski poziom drgań podczas cięcia
  • Łatwe cięcie także dla osób bez dużej wprawy
  • Trzy modele do różnych zastosowań


Bosch jako pierwszy producent umożliwia majsterkowiczom łatwe i precyzyjne cięcie niemal bez wibracji. Wszystko dzięki wyjątkowej technologii ostrzy „NanoBlade“, którą Bosch zastosował po raz pierwszy w trzech narzędziach. Jej podstawą jest ostrze z obiegowym łańcuchem, składającym się z 4-milimetrowych ogniw – takim jak w przypadku piły łańcuchowej, tylko o wiele mniejszym. Dzięki obiegowemu mikrołańcuchowi nie występuje typowy dla wyrzynarek i pił szablastych skokowy ruch brzeszczotu, który generuje silne drgania i negatywnie wpływa na precyzję cięcia. W rezultacie otrzymujemy piłę, którą nawet majsterkowicz bez dużej wprawy w takich pracach, może wykonać dokładne, prostopadłe do powierzchni cięcia. Z piłami NanoBlade Bosch przenosi cięcie w nowy wymiar.
 
Bezobsługowe i trwałe: ostrza „NanoBlade“ firmy Bosch
Bosch oferuje aż trzy nowe narzędzia wykorzystujące technologię ostrzy „NanoBlade“: akumulatorową piłę Nanoblade EasyCut 12, polecaną szczególnie do cięć z ręki, oraz sieciowe modele EasyCut 50 i AdvancedCut 50, przeznaczone do precyzyjnych cięć oraz cięć wgłębnych. Wszystkie narzędzia są wyposażone w system SDS umożliwiający szybką i łatwą wymianę ostrza oraz automatyczną funkcję napinania łańcucha. Ostrza „NanoBlade“ są ponadto trwałe i bezobsługowe: nie wymagają smarowania, ostrzenia ani napinania łańcucha. Do łańcucha nie przywierają pozostałości materiału nawet w przypadku cięcia drewna żywicznego. Bez zmiany ostrza można przeciąć do 100 m laminatu i do 100 m miękkiego drewna. Oznacza to możliwość ułożenia paneli laminowanych w dziesięciu pokojach czy położenia boazerii w pięciu pokojach.
 
Odpowiednia piła do każdego zastosowania
Akumulatorowa piła Nanoblade EasyCut 12 to wszechstronne narzędzie do pracy w pomieszczeniach i na zewnątrz.Wważy tylko 900 g iobojętne, czy użytkownik planuje ciąć kantówkę czy krzewy albo drzewa, wszystkie te cięcia wykona nią łatwo i szybko. Liczba „12“ w oznaczeniu urządzenia oznacza maksymalne napięcie akumulatora 12 V i zastępuje dotychczasowe oznaczenie 10,8 V, które było wartością średnią napięcia.
 
Piłami Nanoblade EasyCut 50 i AdvancedCut 50 majsterkowicze mogą wykonać precyzyjnie cięcia prostoliniowe – np. przyciąć deski do wykonania regału czy podłogi. Obydwa narzędzia oferują moc 500 W i adapter do odsysania pyłu, który zapewnia czystą pracę. Łatwe prowadzenie narzędzia wzdłuż linii cięcia oraz wysoką precyzję zapewnia osłona przeciwodpryskowa, funkcja nadmuchu oraz system „Cut Control“: przezroczysta, rozkładana przedłużka z zaznaczoną linią cięcia. Za pomocą obu narzędzi użytkownicy mogą wykonywać cięcia wgłębne: stopa posiada specjalne wygięcie z tyłu. Po przyłożeniu narzędzia wystarczy je przechylić, a ostrze zagłębi się w materiał, wykonując żądane cięcie. Piła Nanoblade AdvancedCut 50 umożliwia dodatkowo nacinanie rowków oraz wykonanie cięć pod kątem od 0 do 45 stopni. Dzięki rozszerzeniu stopy jest ona także kompatybilna z szynami prowadzącymi Bosch.

Model EasyCut 12 jest sprzedawany z akumulatorem 12 V, szybką ładowarką oraz ostrzem NanoBlade Wood Speed 65 o długości 65 mm. W wyposażeniu standardowym pił Nanoblade EasyCut 50 oraz AdvancedCut 50 znajduje się ostrze NanoBlade Wood Basic 50. W programie osprzętu dodatkowego dostępny jest także łańcuch Speed do drewna oraz łańcuch Bimetal do twardego drewna.
 
Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania z podpisem "fot. Bosch".
 
Dane techniczne
 
EasyCut 12
 
EasyCut 50
 
AdvancedCut50
 
Moc
-
500 W
500 W
Napięcie/
pojemność akumulatora
12 V / 2,5 Ah
-
-
Prędkość obrotowa bez obciążenia
 
0 – 4.100 min-1
 
0 – 7.800 min-1
 
0 – 7.800 min-1
Maks. głębokość cięcia
65 mm
50 mm
50 mm
Waga
0,9 kg
1,6 kg
1,7 kg
 
 
Osprzęt/strza
 
Drewno: NanoBlade Wood Speed 65; etui na NanoBlade, zawieszka, bateria Li- ion 2,5 Ah, ładowarka AL. 1115
 
Drewno: NanoBlade Wood Basic 50/ NanoBlade Wood Speed 50, twarde drewno: NanoBlade Hard Wood Basic 50; etui na NanoBlade, walizka, osłona przeciwpyłowa i przeciwodpryskowa
 
Drewno: NanoBlade Wood Basic 50/ NanoBlade Wood Speed 50, twarde drewno: NanoBlade Hard Wood Basic 50; etui na NanoBlade, adaptery głębokości, walizka, adapter do prowadnicy, osłona przeciwpyłowa i przeciwodpryskowa

PT17-08.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.