Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Z Europy do Azji w 15 minut – Bosch dba o bezpieczeństwo i płynność ruchu w nowym tunelu euroazjatyckim

Zdjęcia (3)

Zdjęcie do informacji: Z Europy do Azji w 15 minut – Bosch dba o bezpieczeństwo i płynność ruchu w nowym tunelu euroazjatyckim
Zdjęcie do informacji: Z Europy do Azji w 15 minut – Bosch dba o bezpieczeństwo i płynność ruchu w nowym tunelu euroazjatyckim
Zdjęcie do informacji: Z Europy do Azji w 15 minut – Bosch dba o bezpieczeństwo i płynność ruchu w nowym tunelu euroazjatyckim
Pobierz treść
7 września 2017
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 3
Długi czasy dojazdów to już przeszłość, przynajmniej dla wielu mieszkańców Stambułu. W związku z otwarciem nowego tunelu euroazjatyckiego, dotychczasowy czas podróży skrócił się ze 110 do 15 minut.
 


Najbardziej zaawansowany technologicznie tunel podmorski łączący europejską i azjatycką część Stambułu, znajduje się na głębokości prawie 107 metrów pod poziomem morza. Bosch odgrywa kluczową rolę w przedsięwzięciu, jako dostawca kompleksowego systemu zabezpieczeń, składającego się z systemu dozoru wizyjnego, systemu sygnalizacji pożaru i systemu kontroli dostępu. Wszystkie systemy są zintegrowane w ramach Building Integration System (BIS).
 
Zgodnie z przewidywaniami przez tunel ma przejeżdżać codziennie 120 000 pojazdów, a bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem dla operatorów. Ruch samochodów o tak ogromnym natężeniu jest przez całą dobę analizowany przez automatyczny system wykrywania wypadków bazujący na kamerach. Jego najważniejszym elementem jest system dozoru wizyjnego Bosch obejmujący inteligentną kombinację kamer sieciowych, co ma na celu spełnienie zmiennych wymagań w obrębie całej instalacji. Dla przykładu kamera FLEXIDOME IP 7000 VR jest wykorzystywana w obszarach, w których spodziewane jest pogorszenie sytuacji na drodze – kamera wyróżnia się wysoką odpornością na trudne warunki pogodowe oraz akty wandalizmu. W obszarach słabo oświetlonych sprawdzi się sieciowa kamera stałopozycyjna DINION IP starlight 8000 MP, która zapewnia szczegółowe odwzorowanie kolorów w warunkach, w których inne kamery musiałyby się już przełączyć na tryb monochromatyczny. Poza możliwością rejestrowania ważnych szczegółów, kamera znacząco poprawia bezpieczeństwo dzięki systemowi analizy wideo uwzględniającemu filtrowanie kolorów w scenach o minimalnym poziomie światła. W sytuacjach, gdy konieczne jest śledzenie, lokalizowanie i powiększenie wybranych obiektów, dobrym wyborem jest sieciowa kamera zmiennopozycyjna AUTODOME IP 5000 HD, stanowiąca uzupełnienie dla sieciowych kamer stałopozycyjnych DINION IP 7000 HD, które także zapewniają doskonałą jakość obrazu w jakości HD. Wbudowana funkcja analizy wideo w wybranych kamerach wspiera operatorów, szybko i automatycznie wykrywając niepożądane zdarzenia i umożliwiając bezzwłoczne wysłanie ekip ratowniczych i precyzyjne prowadzenie ich do celu.
 
Dwupoziomowa konstrukcja jezdni umożliwia samochodom szybki przejazd przez tunel. Rozwiązanie dostarczone przez firmę Bosch obejmuje także system kontroli dostępu, który monitoruje tunel w ponad 40 punktach, na całej jego długości, czyli ponad 5 kilometrach.
 
Centrala sygnalizacji pożaru Bosch Modular Fire Panel 5000 Series z 5 500 urządzeń peryferyjnych, na które składają się automatyczne czujki, sygnalizatory akustyczne i optyczne, jak również ręczne ostrzegacze pożarowe, pomaga w szybkim wykrywaniu pożarów. Ponad 100 telefonów alarmowych rozmieszczonych co 50 metrów oraz drzwi ewakuacyjne w tunelu zapewniają podróżującym dodatkowe bezpieczeństwo.
 

ST09-09.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.