Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Nagrody CES 2018 Innovation Awards dla rozwiązań sieciowych Bosch


Inteligentne dzięki technologii Bosch: co łączy ciężarówki i sterowane domy?

Zdjęcia (3)

Zdjęcie do informacji: Nagrody CES 2018 Innovation Awards dla rozwiązań sieciowych Bosch
Zdjęcie do informacji: Nagrody CES 2018 Innovation Awards dla rozwiązań sieciowych Bosch
Zdjęcie do informacji: Nagrody CES 2018 Innovation Awards dla rozwiązań sieciowych Bosch
Pobierz treść
30 października 2017
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
liczba zdjęć: 3
· Dzięki Common Telematics Platform, Bosch łączy siecią ciężarówki na całym świecie
· Moduł łączności sieciowej opracowany wspólnie z Daimler Trucks i Fleetboard, gdzie jest wykorzystywany jako Truck Data Center
· Oszczędzający energię czujnik przyspieszenia sprawia, że domy i mieszkania są jeszcze inteligentniejsze


Większy komfort i bezpieczeństwo, a także więcej możliwości – dzięki rozwiązaniom Boscha w obszarze łączności sieciowej, ciężarówki, domy i przenośny sprzęt stają się jeszcze inteligentniejsze i efektywniejsze. Za te rozwiązania Bosch zdobył dwie nagrody CES 2018 Innovation Awards na targach „CES Unveiled” w Amsterdamie. Każdego roku te prestiżowe nagrody przyznawane są przed rozpoczęciem największych na świecie targów elektroniki w Las Vegas w dowód uznania dla firm oferujących rozwiązania wyznaczające trendy.
 
Ułatwienie życia poprzez połączenie siecią kierowców ciężarówek z firmami spedycyjnymi
Napięty harmonogram, duże przebiegi i stale zwiększający się ruch – każdego dnia kierowcy ciężarówek i ich pojazdy wykonują ciężką pracę. W realizacji swych zadań, kierowcy i firmy spedycyjne mogą liczyć na wsparcie ze strony Boscha. „Common Telematics Platform jest podstawą nowych usług cyfrowych skierowanych do pojazdów użytkowych, które umożliwią spedytorom lepsze planowanie przewozów, efektywniejsze wykorzystanie ich flot i bezpieczniejsze dostarczanie towarów" – mówi dr Dirk Hoheisel, członek zarządu Robert Bosch GmbH. Bosch otrzymał nagrodę CES 2018 Innovation Award w kategorii „Tech For A Better World” (Technologia dla lepszego świata) za rozwiązania telematyczne dla najnowszej łączności sieciowej dużych pojazdów ciężarowych. Common Telematics Platform (Platforma wspólnej telematyki) została opracowana we współpracy z Daimler Trucks oraz Fleetboard i jest stosowana na całym świecie w dużych ciężarówkach tego producenta jako Truck Data Center  (centrum danych o ciężarówkach) i działa jako baza dla nowych usług cyfrowych, takich jak na przykład Mercedes-Benz Uptime. Platforma sprawdza stan techniczny ciężarówek w czasie rzeczywistym i przekazuje te informacje dalej. Umożliwia to zarządzającemu flotą wykrywanie awarii zanim wystąpią, unikanie nieplanowanych napraw oraz optymalizowanie terminowych pobytów w warsztacie. Dzięki temu zwiększa się niezawodność transportu i zmniejszają się kosztowne przestoje ciężarówek. W przyszłości Common Telematics Platform Boscha może umożliwiać aktualizację oprogramowania za pośrednictwem internetu. Systemy w pojazdach będą aktualizowane bezprzewodowo, oszczędzając czas kierowców i zarządzających flotą poprzez ograniczenie wizyt w serwisach. Ponadto, będzie można bezpośrednio w ciężarówkach instalować nowe i zmodyfikowane funkcje.
 
Mały czujnik sprawia, że domy są jeszcze inteligentniejsze
Wyjątkowo oszczędny energetycznie, mały i wydajny – te cechy spowodowały, że czujnik przyspieszenia BMA400 Bosch Sensortec zdobył nagrodę CES 2018 Innovation Award w kategorii „Embedded Technologies”. Mały czujnik łączy bardzo niskie zużycie energii z wysokimi parametrami, znacznie zwiększając trwałość baterii i akumulatorów w urządzeniach. W rezultacie akumulatory nie wymagają częstego ładowania, a baterie wymiany. Czujnik umożliwia również precyzyjny pomiar kąta i rejestrowanie wibracji. Dzięki temu BMA400 jest szczególnie interesujący w zastosowaniach internetowych (Internet of Things). W inteligentnych domach energooszczędny czujnik przyspieszenia może na przykład rozpoznać czy okna są otwarte, uchylone lub zamknięte, umożliwiając odpowiednie sterowanie systemami klimatyzacji lub ogrzewania w kierunku oszczędzania energii. Po zainstalowaniu w drzwiach i oknach, czujnik BMA400 wykrywa ruch i wibracje i zapobiega włamaniom. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią, mały czujnik nadaje się idealnie do stosowania w przenośnym sprzęcie.
 
Informacje o CES Innovation Awards
Nagrody CES Innovation Awards są przyznawane przez stowarzyszenie Consumer Technology Association (CTA) w 28 kategoriach. Bosch zdobywał nagrody już w przeszłości – na przykład w roku 2017 Bosch za podłączony do internetu podgrzewacz wody i za dwa innowacyjne rozwiązania do motocykli. W roku 2016 firma została nagrodzona za neoSense – ekran dotykowy z haptycznym sprzężeniem zwrotnym.
 
ODWIEDŹ STOISKO BOSCH NA TARGACH CES 2018 w Las Vegas, Nevada, USA: Rośnie zapotrzebowanie na bezpieczeństwo, efektywność energetyczną i komfort w miastach. To tylko kilka wyzwań wynikających z rosnącej urbanizacji. Odpowiedzią na nie są inteligentne miasta połączone z internetem – Smart Cities. W wielu krajach takie miasta są już rzeczywistością. Bosch dysponuje wieloma rozwiązaniami w tym zakresie, które pomagają uczynić miasta inteligentniejszymi i poprawić jakość życia ich mieszkańców. Na targach CES 2018 Bosch zaprezentuje rozbudowane portfolio rozwiązań – od mobilności miejskiej i połączonego siecią świata pracy, po inteligentne domy i budynki – pod hasłem "Simply.Connected"
KONFERENCJA PRASOWA BOSCH: poniedziałek, 8. stycznia 2018, godz. 8:00 do 8:45 (czasu lokalnego): z udziałem dr. Markusa Heyna, członka zarządu Robert Bosch GmbH w hotelu Mandalay Bay, Las Vegas Convention Center, Mandalay Bay Ball Rooms BCD
STOISKO TARGOWE BOSCH: od wtorku do piątku, 9 – 12  stycznia 2018 w Central Hall, stoisko #14028
• ŚLEDŹ PROFIL Bosch CES 2018 highlights na Twitterze: #BoschCES
PANELE EKSPERTÓW BOSCH: wkrótce więcej informacji

EK21-10.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Marta Surowiec - Forum Prasowe Bosch

Marta Surowiec

(22) 715 48 06

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.