Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Dr Elmar Pritsch, dyrektor działu IT w spółce Bosch, otrzymał nagrodę dla najlepszego „CIO roku”

Zdjęcia (4)

Zdjęcie do informacji: Dr Elmar Pritsch, dyrektor działu IT w spółce Bosch, otrzymał nagrodę dla najlepszego „CIO roku”
Zdjęcie do informacji: Dr Elmar Pritsch, dyrektor działu IT w spółce Bosch, otrzymał nagrodę dla najlepszego „CIO roku”
Zdjęcie do informacji: Dr Elmar Pritsch, dyrektor działu IT w spółce Bosch, otrzymał nagrodę dla najlepszego „CIO roku”
Zdjęcie do informacji: Dr Elmar Pritsch, dyrektor działu IT w spółce Bosch, otrzymał nagrodę dla najlepszego „CIO roku”
Pozostałe zdjecia
Pobierz treść
30 listopada 2017
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
liczba zdjęć: 4
  • Nagroda jest wyrazem uznania dla wkładu w proces transformacji Bosch w  przedsiębiorstwo IoT
  • Stworzenie chmury obliczeniowej Bosch IoT Cloud ważnym krokiem do cyfrowej transformacji
  • Nowy kampus IT jako centralny hub rozwoju cyfrowych modeli biznesowych
  • Konkurs „CIO roku” jest organizowany przez magazyny branżowe oraz Computerwoche


Stuttgart / Monachium – Szef globalnego działu IT Bosch, dr. Elmar Pritsch otrzymał tytuł „CIO roku 2017” w kategorii dużych przedsiębiorstw, przyznawany przez wiodące niemieckie magazyny branży komputerowej. Jury uhonorowało wkład dr. Pritscha i jego zespołu w proces transformacji, dzięki której Bosch staje się wiodącym dostawcą w obszarze Internetu rzeczy (IoT).
 
– Platforma IoT firmy Bosch jest uważana za wiodącą na świecie. Elmar Pritsch wraz z zespołem stworzyli niezbędny do jej działania Cloud Service – tak uzasadniło swój wybór jury konkursu. – W świecie zintegrowanym z internetem wartość rozwiązań IT będzie rosła, ponieważ stanowią one neizbędny element produktów oraz towarzyszących im usług. Dlatego w minionych miesiącach prowadziliśmy konsekwentną reorganizację naszego wewnętrznego działu IT. Początkowo zajmowaliśmy się przede wszystkim tworzeniem wydajnej wewnętrznej infrastruktury IT, dziś koncentrujemy się głównie na rozwijaniu cyfrowych modeli biznesowych – mówi Pritsch, odpowiedzialny za 7 500 pracowników na całym świecie. Do roku 2020 Bosch chce podłączyć do internetu każdy produkt i rozwijać powiązane z nimi usługi. Koncern Bosch jest wyjątkowo dobrze przygotowany, aby osiągnąć sukces w obszarze IoT, ponieważ oprócz oprogramowania i usług, oferuje także produkowane przez siebie czujniki i rozwiązania dla wszystkich głównych domen IoT: inteligentnych domów (Smart Home), inteligentnych miast (Smart City), zintegrowanej mobilności (Connected Mobility) oraz Przemysłu 4.0.
 
Wspólny sukces: współpraca przy tworzeniu Bosch IoT Cloud
– Cyfrowe modele biznesowe wymagają wydajnej, skalowalnej, otwartej, a zarazem bezpiecznej chmury obliczeniowej (IoT Cloud) – wyjaśnia Pritsch. Firmie Bosch wystarczyły zaledwie dwa lata, by wspólnie z partnerami zewnętrznymi stworzyć Bosch IoT Cloud. Chmura obliczeniowa działa od 2016 roku. – W ciągu ostatnich 18 miesięcy zrealizowaliśmy w chmurze Bosch ok. 100 rozwiązań i projektów IoT – od prototypów aż po rozwiązania stosowane w przemyśle 4.0 – mówi Pritsch. Można tu wymienić np. oparte na chmurze rozwiązanie dla firmy ubezpieczeniowej Huk-Coburg, dedykowane zwłaszcza młodym kierowcom: zainstalowany w pojazdach moduł telematyczny, który rejestruje za zgodą kierowcy dane dotyczące ich stylu jazdy. Na podstawie danych obliczany jest współczynnik, który określa wysokość możliwej zniżki i ma zapewniać większe bezpieczeństwo jazdy. Ponadto moduł telematyczny wykrywa wypadek i automatycznie powiadamia infolinię ubezpieczyciela, której pracownicy zajmują się wdrożeniem dalszych działań.
 
Lokalizacja: nowy kampus IT w Stuttgart-Feuerbach
Od połowy tego roku Bosch dysponuje nowym kampusem IT w Stuttgart­-Feuerbach, które pełni rolę centrum kompetencji dla światowych działań Bosch w obszarze IT. W związku z tym konieczne było stworzenie nowych struktur i procesów. – Dział IT oraz działy branżowe Bosch mogą teraz pracować ze sobą jeszcze ściślej i jeszcze łatwiej się komunikować. Usprawni to rozwijanie i wprowadzanie na rynek modeli biznesowych opartych na bazach danych – wyjaśnia Pritsch. W przyszłości każdy sektor przedsiębiorstwa będzie realizował swoje zadania w obszarze cyfryzacji za pośrednictwem specjalnie utworzonego stanowiska Business Chief Digital Officer (BCDO).
 
Odpowiedzialność: kierowanie światowymi działaniami Bosch w obszarze IT
Zakres odpowiedzialności „CIO roku 2017”, jako dyrektora, któremu podlegają wszystkie działy Bosch IT na świecie, obejmuje m.in. projektowanie i efektywne działanie światowej infrastruktury Bosch, nadzorowanie zróżnicowanych rozwiązań programistycznych oraz rozwijanie usług cyfrowych. Dział centralny, którym zarządza, nadzoruje i obsługuje także chmurę Bosch IoT Cloud oraz jej ekosystem. – Nagroda jest dla mnie źródłem motywacji, a zarazem zobowiązaniem, by podążać w kierunku działalności coraz silniej powiązanej z wykorzystaniem danych – mówi Pritsch, który kieruje działem IT w spółce Bosch od 2015 roku. Pritsch rozpoczął pracę w Bosch IT w 2014 roku, jako kierownik działu technologii i rozwoju. Przedtem zajmował liczne stanowiska kierownicze w firmach strategicznych i konsultingowych związanych z IT.
 
Zasłużona nagroda od CIO i Computerwoche
W tym roku magazyny branżowe CIO i Computerwoche, należące do grupy wydawniczej IDG Business Media, już po raz 15. zorganizowały konkurs na „CIO roku“. Co roku jury, składające się z wysokiej klasy ekspertów, wybiera najlepszego szefa IT w kategorii dużych i średnich przedsiębiorstw. Jurorzy oceniają m.in. wkład działu IT w rozwój innowacyjnej działalności przedsiębiorstw i zapewnienie im w przyszłości trwałego sukcesu. – Bardzo się cieszę z nagrody, którą odbieram także w imieniu wszystkich kolegów, biorących udział w procesie transformacji cyfrowej spółki Bosch – mówi Pritsch.

EK24-11.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Marta Surowiec - Forum Prasowe Bosch

Marta Surowiec

(22) 715 48 06

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.