Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Kamery sieciowe Bosch zintegrowane za pośrednictwem portalu Bosch Remote Portal w muzeum Serralves w Porto


Bez kolejek, aby obejrzeć dzieła Miro

Zdjęcia (3)

Zdjęcie do informacji: Kamery sieciowe Bosch zintegrowane za pośrednictwem portalu Bosch Remote Portal w muzeum Serralves w Porto
Zdjęcie do informacji: Kamery sieciowe Bosch zintegrowane za pośrednictwem portalu Bosch Remote Portal w muzeum Serralves w Porto
Zdjęcie do informacji: Kamery sieciowe Bosch zintegrowane za pośrednictwem portalu Bosch Remote Portal w muzeum Serralves w Porto
Pobierz treść
11 grudnia 2017
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 3
Porto jest siedzibą jednej z najważniejszych fundacji kultury i architektury: Serralves. W 2012 roku muzeum sztuki współczesnej Serralves, mieszczące się w willi i otaczającym ją parku, zostało wpisane na listę narodowego dziedzictwa Portugalii ze względu na walory architektoniczne i krajobrazowe.


Muzeum Serralves odwiedza rocznie około 300 000 osób i należy do najpopularniejszych tego typu placówek w Portugalii. Odbywające się tutaj światowej rangi imprezy kulturalne – jak choćby zorganizowana niedawno wystawa dzieł hiszpańskiego artysty Miro – przyciągają tłumy gości z całego świata. Muzeum wystawiło ponad 80 dzieł artysty, w tym takie, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publicznie. Aby zapanować nad rosnącą liczbą odwiedzających, Fundacja Serralves postanowiła skorzystać ze wsparcia technicznego. Kierownictwo obiektu chciało wiedzieć, jak rozkłada się liczba odwiedzających na poszczególne dni tygodnia i pory dnia, aby w lepszy sposób rozdzielić zadania personelu i zapobiec kolejkom przy wejściach oraz nie dopuścić do przepełnienia sal muzealnych.
 
Bosch pomógł fundacji rozwiązać ten problem i zainstalował sieciowe kamery dozorowe typu FLEXIDOME IP panoramic 7000 w pomieszczeniach i na zewnątrz muzeum. Kamery są ze sobą połączone za pośrednictwem portalu Bosch Remote Portal. Zapewniają pełny ogląd sytuacji w zasięgu 360° i bez martwych pól. Dzięki wbudowanej funkcji analizy wideo kamery rejestrują i przekazują nie tylko obraz. Kamery sieciowe FLEXIDOME IP panoramic 7000 mogą także interpretować rejestrowane sytuacje, dodając do obrazu dodatkowe dane takie jak typ, wielkość i prędkość poruszania się obiektu.
 
Remote Portal działa w modelu SaaS („Software as a Service” – oprogramowanie jako usługa). Dzięki temu instalator systemu może m.in. skonfigurować kamery sieciowe Bosch oraz nadzorować ich status za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Rozwiązanie to daje kierownictwu muzeum możliwość policzenia odwiedzających i tworzenia w czasie rzeczywistym raportów ze statystykami odwiedzin w ciągu dnia, tygodnia czy kilku miesięcy. Ponadto dane można w łatwy sposób wyeksportować do innych aplikacji.
 
Uzyskane w ten sposób informacje Fundacja Serralves może wykorzystać do tworzenia długoterminowych planów zapotrzebowania na pracowników oraz przydzielania im zadań. W razie potrzeby możliwe jest także zorganizowanie interwencji personelu ochrony, zanim dojdzie do przepełnienia sal muzealnych. Pozwala to lepiej sterować strumieniem odwiedzających, aby wszyscy mogli w spokoju i bez czekania w kolejkach obejrzeć wystawione prace.

ST18-12.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.