Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Grupa Bosch nagrodzona „Diamentem Top Industry 2017”


Nagroda za inwestycje w Polsce

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: Grupa Bosch nagrodzona „Diamentem Top Industry 2017”
Zdjęcie do informacji: Grupa Bosch nagrodzona „Diamentem Top Industry 2017”
Pobierz treść
14 grudnia 2017
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
liczba zdjęć: 2
Warszawa – Grupa Bosch została nagrodzona prestiżowym tytułem „Diamenty Top Industry 2017” za inwestycje w Polsce w roku 2017. W konkursie nagradzane są firmy związane z branżą przemysłową, wyróżniające się innowacyjnością i mające znaczny wpływ na rozwój polskiej gospodarki, a także wyznaczające nowe trendy w dobie czwartej rewolucji przemysłowej.
 
– W tym roku Grupa Bosch świętuje 25-lecie obecności w Polsce. Ponad 100 mln Euro, które zainwestował koncern Bosch w naszym kraju  w roku 2017, traktujemy nie tylko jako duży wyraz zaufania do naszej organizacji, ale również do Polski. Z kolei nagroda przyznawana przez najbardziej opiniotwórcze gremium związane z przemysłem jest wyrazem zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni w naszym kraju przez środowiska biznesowo-naukowe – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas Gali wręczenia „Diamentów Top Industry".
 
Decydując o przyznaniu nagrody, członkowie Kapituły Konkursowej „Diamenty Top industry” docenili wysokość i różnorodność inwestycji Grupy Bosch w Polsce w roku 2017, na które składają się budowa dwóch fabryk BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego we Wrocławiu, rozbudowa zakładu produkcji materiałów ściernych siaAbrasives w Goleniowie (powierzchnia fabryki to 24,5 tys m2, docelowo ma zatrudnić ok. 400 pracowników), inwestycje w Fabryce układów hamulcowych Bosch w Mirkowie k/ Wrocławia (w której produkowany jest m.in. iBooster – zespół mocy hamowania nowej generacji wykorzystywany w samochodach elektrycznych, np. w Tesli) oraz inwestycje w rozwój działu IT, do którego zatrudniono dodatkowych 100 osób i który realizuje projekty dla całej Grupy na świecie w obszarach IoT, I4.0, smart home czy smart city.  
 
– Rok 2017 jest dla Grupy Bosch w Polsce wyjątkowy – zakończyliśmy budowę trzech fabryk, co oznacza, że mamy już ich teraz osiem. Zatrudniamy prawie 8 tysięcy osób w całym kraju. Przewidujemy, że obroty w 2017 roku wzrosną, a nasza pozycja rynkowa jest coraz mocniejsza. To według nas najlepszy sposób na świętowanie jubileuszu – mówi Krystyna Boczkowska. 
 
W naszym kraju Grupa Bosch jest reprezentowana przez cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., sia Abrasives Sp. z o.o. Grupa posiada w Polsce 8 fabryk: fabryki dużego sprzętu AGD w Łodzi i Wrocławiu, fabrykę drobnego AGD Zelmer, fabrykę produkującą układy hamulcowe we Wrocławiu i oraz fabrykę siaAbrasives w Goleniowie, w której są produkowane i konfekcjonowane materiały ścierne.
 
Bosch należy do najlepiej rozpoznawalnych i godnych zaufania marek w Polsce. Nieustannie zwiększa też swoje zaangażowanie w naszym kraju poprzez inwestycje i poszukiwanie nowych obszarów ekspansji. Obecnie firma przeobraża się w czołowego dostawcę rozwiązań IoT, tworząc nowe koncepcje mobilności, wyznaczając trendy w dziedzinie inteligentnych domów i miast oraz w Przemyśle 4.0.
 
O konkursie
Prestiżowe statuetki „Diamenty Top Industry” mają na celu uhonorowanie tych spółek i przedsiębiorców, którzy w sposób szczególny wyróżnili się na polskiej scenie przemysłowej i osiągnęli sukces w nowej rzeczywistości technologicznej i gospodarczej. W tym roku konkurs odbył się po raz szósty. Statuetki trafiły do jedenastu laureatów, uhonorowanych ośmiu w kategoriach. Uroczyste wydarzenie było zwieńczeniem konferencji Top Industry Summit.

EK26-12.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.