Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress Centre

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress Centre
Zdjęcie do informacji: Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress Centre
Pobierz treść
20 grudnia 2017
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 2
ICE Kraków Congress Centre to nowoczesne, światowej klasy centrum koncertowo-kongresowe. W obiekcie usytuowanym w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Polski – na wprost Zamku Wawelskiego, znajdują się trzy główne sale mieszczące 1915, 600 i 300 osób i zespół sal konferencyjnych o powierzchni 550 m2 wyposażony w system mobilnych ścian, które pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni. Obiekt posiada trzypoziomowe przeszklone foyer z widokiem na zakole Wisły, Wawel oraz krakowskie Podgórze.


Centrum kongresowe ICE Kraków Congress Centre zostało zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższych standardów funkcjonalnych i akustycznych. Ze względu na szeroka gamę wydarzeń jakie odbywają się na terenie obiektu, począwszy od koncertów do wielkich międzynarodowych konferencji,bezpieczeństwo ludzi i zasobów jest priorytetem. Odpowiedzią na wymienione potrzeby jest zaprojektowane i zrealizowane kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie Bosch Security Systems, które zapewnia spójne i efektywne zarządzanie obiektem przez służby ochrony i utrzymania.
 
W odpowiedzi na wysokie wymagania stawiane przed dostawcą systemów zabezpieczeń, Bosch dostarczył do obiektu systemy sygnalizacji pożaru, systemy nagłośnieniowe i dźwiękowe systemy ostrzegawcze, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy konferencyjne.
 
Rozwiązania Bosch stanowią istotny element Centrum Kongresowego ICE Kraków Congress Centre. Za detekcję pożaru odpowiada modułowa centrala Bosch FPA w konfiguracji rozproszonej wyposażona w punktowe i liniowe detektory dymu i temperatury. W pomieszczeniach reprezentacyjnych zostały zainstalowane płaskie czujki dekoracyjne zlicowane z powierzchną sufitu. W sumie do obiektu Bosch dostarczył prawie 2000 czujek pożarowych.
 
W ICE Kraków Congress Centre zastosowano system nagłośnieniowy DSO Bosch Praesideo także w konfiguracji rozproszonej. Perfekcyjną jakość dźwięku zapewniają głośniki Bosch, w tym zaawansowane głośniki hemisferyczne we foyer i sali audytoryjnej oraz teatralnej.

Nadzór wizyjny w obiekcie oparty jest na systemie zarządzania i rejestracji Bosch Video Management oraz kombinacji kamer. Część kamer to nowoczesne kamery panoramiczne 12-megapikselowe z obiektywami typy rybie oko.
 
System sygnalizacji włamania i napadu w ICE Kraków Congress Centre bazuje na centrali Bosch MAP z wydajnymi detektorami sufitowymi i dualnymi.

Dostęp do wskazanych pomieszczeń zarządzany jest za pomocą systemu KD firmy Bosch opartego o kontrolery IP serii AMC.
 
Bosch Building Integration System (BIS) odpowiada za integrację systemów z pomocą jednej stacji operatorskiej, wiążąc zdarzenia i umożliwiając wspólne i efektywne zarządzanie bezpieczeństwem w obiekcie.
 
Istotne znaczenie w codziennej pracy ICE Kraków Congress Centre mają zaawansowane systemy konferencyjne Bosch takie jak system tłumaczeń symultanicznych Integrus czy system dyskusyjny DCN.

ST19-12.17

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.