Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Najnowsza technika grzewcza w starych murach

Zdjęcia (5)

Zdjęcie do informacji: Najnowsza technika grzewcza w starych murach
Zdjęcie do informacji: Najnowsza technika grzewcza w starych murach
Zdjęcie do informacji: Najnowsza technika grzewcza w starych murach
Zdjęcie do informacji: Najnowsza technika grzewcza w starych murach
Zdjęcie do informacji: Najnowsza technika grzewcza w starych murach
Pozostałe zdjecia
Pobierz treść
16 stycznia 2018
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
liczba zdjęć: 5
W węgierskim mieście Györ, na jednym z najpiękniejszych placów Europy, znajduje się budynek Lloyd Palace, w którym kiedyś mieściło się kino. Zaniedbywany przez wiele lat obiekt przeobrażono w nowoczesne centrum biznesowe. O ogrzewanie i zaopatrzenie budynku w ciepłą wodę użytkową dbają kotły marki Buderus.


Dla inwestorów modernizujących Lloyd Palace ważnym aspektem systemu grzewczego była jego efektywność energetyczna. Miał on być także jak najbardziej przyjazny środowisku. Celem było utrzymanie niskich emisji budynku zlokalizowanego w samym centrum miasta oraz niskich kosztów ogrzewania z myślą o nowych najemcach. Wybór padł na pięć urządzeń Buderus Logamax plus GB162, które pracują w kaskadzie, gwarantując ekologiczną i wyjątkowo ekonomiczną pracę.

Kotły Logamax plus GB162 zostały zaprojektowane specjalnie dla większych obiektów, takich jak Lloyd Palace. Spełniają wysokie wymagania jakościowe architektów, gwarantując oszczędność miejsca, wysoką ekonomiczność, prostą instalację i długą żywotność. Ciepło oraz ciepłą wodę użytkową w budynku o powierzchni 2000 m2 zapewnia pięć gazowych urządzeń kondensacyjnych połączonych w kaskadę o łącznej mocy cieplnej 400 kW.

Szybko i elastycznie
Dzięki Logamax plus GB162 można w bardzo prosty sposób zrealizować połączenia kaskadowe o łącznej mocy do 800 kW. Umożliwia to zasada Plug & Burn: należy ustawić urządzenia, połączyć je wzajemnie i kaskada jest gotowa do pracy. Ponadto grupy połączeń zostają wyposażone w osprzęt już w zakładzie produkcji - na miejscu wystarczy je tylko zamontować na systemowej ramie montażowej.

Najnowsza technika w starych murach
Modułowy palnik ceramiczny z zakresem modulacji od 19 do 100 % jest kolejnym komponentem systemu, który gwarantuje oszczędność energii. Ciepło zawsze jest produkowane zgodnie z zapotrzebowaniem. Ponadto instalacja w Lloyd Palace radzi sobie bez skomplikowanej hydrauliki. W każdym kotle dba o to system regulacji pompy FLOW plus, który nie wymaga minimalnego przepływu i podnosi wykorzystanie energii - w porównaniu do tradycyjnych pomp obiegowych koszt energii elektrycznej jest niższy o 40 %.
 
Zapotrzebowanie całego centrum biznesowego na ciepłą wodę użytkową jest pokrywane przez dwa stojące podgrzewacze pojemnościowe c.w.u. Logalux SU1000 marki Buderus. Aby zapewnić czystość wody pitnej w budynku, na wszystkich powierzchniach zasobnika mających styczność z wodą zastosowano termoglazurę DUOCLEAN. Zapewnia ona dodatkową ochronę przed korozją, co zwiększa żywotność zasobników.
 

TT1-01.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Hanna Żurek - Forum Prasowe Bosch

Hanna Żurek

(22) 715 42 17

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.