Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Zaawansowane technologie Bosch dla rolnictwa


Technologie stosowane w motoryzacji trafiają na pola uprawne

Zdjęcia (4)

Zdjęcie do informacji: Zaawansowane technologie Bosch dla rolnictwa
Zdjęcie do informacji: Zaawansowane technologie Bosch dla rolnictwa
Zdjęcie do informacji: Zaawansowane technologie Bosch dla rolnictwa
Zdjęcie do informacji: Zaawansowane technologie Bosch dla rolnictwa
Pozostałe zdjecia
Pobierz treść
9 lutego 2018
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
liczba zdjęć: 4
  • Dzięki technice rolnej Bosch wchodzi na rynek o miliardowym potencjale  Inteligentne technologie zwiększają wydajność produkcji rolnej
  • Bosch wprowadza technologię czujników do zakładów produkcji rolnej oraz integruje je z chmurą obliczeniową Bosch IoT Cloud


Stuttgart – Dzięki czujnikom rolnicy mogą określić idealny czas zbioru, za pomocą aplikacji mogą zmierzyć temperaturę gleby na polach lub sterować pracą autonomicznego traktora: rynek techniki rolnej wzrasta na całym świecie, stając się także dla firmy Bosch obiecującym obszarem działalności. Układy napędowe dla traktorów, rozwiązania hydrauliczne dla maszyn rolniczych lub zintegrowane produkty dla inteligentnego rolnictwa: koncern wprowadza technologie stosowane w motoryzacji na pola, osiągając przy tym jeden miliard euro obrotów. Według prognoz segment ten ma dalszy potencjał wzrostu. Do połowy przyszłej dekady Bosch zamierza zwiększyć dwukrotnie obroty ze sprzedaży technologii dla rolnictwa. – Bosch to nie tylko części samochodowe czy wkrętarki akumulatorowe. Wprowadzamy zaawansowane technologie dla rolnictwa i wchodzimy na miliardowy rynek – powiedział dr Markus Heyn, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH.
 
Wzrastają obroty Bosch ze sprzedaży rozwiązań techniki rolnej
Bosch chce przyczynić się do poprawy wydajności i zrównoważonego rozwoju rolnictwa. Rolnictwo stoi bowiem przed poważnymi wyzwaniami: liczba ludności na świecie rośnie – według prognoz do roku 2025 osiągnie osiem miliardów. Konieczne jest więc zwiększenie produkcji upraw i żywności. Jednak same powierzchnie upraw nie ulegają zwiększeniu. Oznacza to, że rolnicy będą musieli z dostępnej powierzchni uzyskiwać większe plony. O ile w roku 1900 rolnik pracował na wyżywienie czterech osób, dziś jest ich już 155, a tendencja stale rośnie (źródło: Rheinischer Landwirtschafts-Verband).
 
Kluczem do zwiększenia plonów i wydajności upraw jest integracja z internetem. Według badań, do roku 2020, wartość rynku cyfrowego rolnictwa ma wzrosnąć na całym świecie z obecnych 3,5 mld EUR do 6 mld EUR (źródło: BIS Research). Segment Smart Farming oraz integracja rolnictwa z internetem katapultują rolnictwo w przyszłość, a także przyczynią się do rozwoju nowych technologii w firmie Bosch. – Dzięki Internetowi rzeczy oraz chmurze obliczeniowej Bosch IoT Cloud stworzymy cyfrowe gospodarstwa rolne – powiedział M. Heyn. Przy tym Bosch jest jednym z nielicznych przedsiębiorstw, które mogą wykorzystać swoje know-how w dziedzinie oprogramowania i technologii czujników. Od integracji upraw do integracji parku maszyn: rozwiązania firmy Bosch odciążają rolników w codziennej pracy i pomagają im optymalizować zbiory oraz zwiększyć wydajność procesów. Bosch wykorzystuje do tego także technologię czujników MEMS, stworzonych na potrzeby motoryzacji: czujniki te mierzą istotne parametry, takie jak temperatura i wilgotność oraz przesyłają je za pośrednictwem chmury obliczeniowej na smartfon rolnika. Za pomocą aplikacji rolnik może w każdej chwili kontrolować uprawy bez konieczności doglądania ich osobiście. Rolnik oszczędza w ten sposób czas i może poprawić jakość oraz wielkość produkcji. Kolejną usługą, która wykorzystuje chmurę obliczeniową Bosch, jest integracja maszyn rolniczych z internetem. Na podstawie danych z pojazdów można diagnozować potencjalne usterki i usuwać je zanim dojdzie do awarii i napraw generujących poważne koszty.
 
Ochrona roślin i oszczędności
Bosch nie tylko ułatwia pracę rolnikom i pomaga zwiększyć plony, lecz także sprawia, że rolnictwo staje się bardziej przyjazne środowisku. W ramach prowadzonej z firmą Bayer współpracy badawczej, Bosch opracował technologię Smart Spraying. Za pomocą czujników wideo technologia ta odróżnia rośliny uprawne od chwastów i umożliwia precyzyjny oprysk herbicydami samych chwastów – szybko i w jednym przejściu. – Technologia Smart Spraying umożliwia skuteczne zwalczanie chwastów na polach uprawnych. Zapewnia to bezpieczeństwo plonom, jednocześnie minimalizując wpływ oprysków na środowisko – powiedział M. Heyn.
 
Know-how firmy Bosch w dziedzinie systemów przyczynia się także do poprawy warunków i komfortu pracy operatorów maszyn rolniczych. Dzięki inteligentnej kabinie (Smart Cab), maszyny rolne stają się zintegrowanymi z internetem centrami operacyjnymi. Pojazd, kamera i dron: wszystkimi komponentami systemu można sterować bezpośrednio z kabiny Smart Cab. Drony przesyłają obrazy stanu upraw za pośrednictwem chmury obliczeniowej do kabiny operatora maszyny, operator natomiast, dzięki kamerze z funkcją rozpoznawania obiektów, otrzymuje ostrzeżenia o możliwych przeszkodach na trasie przejazdu.Za pośrednictwem Feature Store operatorzy maszyny mogą bezprzewodowo (over- the-air) pobrać i załadować określone funkcje w maszynie. W ten sposób, w zależności od warunków pogodowych lub stanu gleby, można np. zmodyfikować ustawienia dysz opryskowych.

EK05-02.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Marta Surowiec - Forum Prasowe Bosch

Marta Surowiec

(22) 715 48 06

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.