Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch Security Systems zmienia nazwę na Bosch Building Technologies

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: Bosch Security Systems zmienia nazwę na Bosch Building Technologies
Pobierz treść
7 marca 2018
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 1
· Zmiana nazwy od 01.03.2018 r.
· Nowa nazwa stanowi lepsze odzwierciedlenie portfolio produktów i usług
· Konsolidacja w obszarze działalności produktowej: systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania, sygnalizacji pożaru i kontroli dostępu oraz oprogramowanie do zarządzania w jednym dziale pod nazwą Security


Z dniem 1.03.2018 roku dział branżowy Bosch Security Systems zmienił nazwę na Bosch Building Technologies. Dział Bosch Security Systems globalnie oferuje znacznie szerszy zakres produktów i usług niż tylko rozwiązania z zakresu ochrony, bezpieczeństwa i komunikacji. Nowa nazwa lepiej definiuje szerszy zakres portfolio.  

Dywizja składać się będzie z dwóch jednostek: jednostki zajmującej się globalną działalnością produktową oraz jednostki zajmującej się regionalną działalnością usługową w obszarze integracji systemów, która będzie działać w ośmiu krajach. W Polsce, tak jak dotychczas,  będzie prowadzona jedynie działalność produktowa i nie jest planowane wprowadzenie działalności usługowej.

W ramach działalności produktowej w skali globalnej i w Polsce – prowadzonej w przyszłości pod nazwą Bosch Security and Safety Systems – będą kontynuowane dotychczasowe działania jako globalnego dostawcy systemów dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania, systemów sygnalizacji pożaru, dźwiękowych systemów ostrzegawczych, systemów kontroli dostępu oraz oprogramowania do zarządzania, które będą dostępne pod marką Bosch. Ofertę uzupełnią profesjonalne systemy dźwiękowe i systemy konferencyjne do przekazywania komunikatów głosowych, odtwarzania dźwięku i muzyki. Produkty nadal będą dystrybuowane poprzez sieć wyspecjalizowanych firm dystrybucyjnych oraz wybranych firm o statusie  integratora systemów.
 
Jednostka działająca w obszarze integracji systemów  w wybranych krajach będzie dostarczać zintegrowane rozwiązania dla obiektów komercyjnych. W zależności od regionu, oferta obejmie systemy zabezpieczeń dla budynków, usługi energetyczne i systemy automatyki budynków. Dla klientów oznacza to, że wszystkie elementy, takie jak planowanie, instalacja i obsługa rozwiązań, jak również usługi dodatkowe – będą dostępne z jednego źródła. Krok ten nie będzie miał wpływu na nazewnictwo jednostek prawnych dywizji.

W obszarze działalności produktowej zostaną połączone dotychczasowe działania jednostek zajmujących się systemami dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania, sygnalizacji pożaru i kontroli dostępu oraz oprogramowaniem do zarządzania – utworzą one jeden dział pod nazwą Security. Celem tych działań jest jeszcze lepsze dopasowanie się do potrzeb klientów. W nadchodzących latach Bosch chce aktywnie uczestniczyć w procesie transformacji, która dokonuje się za sprawą IoT, a także w większym stopniu skoncentrować się na możliwościach komunikacji za pośrednictwem internetu, zintegrowanych rozwiązaniach i usługach.
 

ST02-03.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.