· Nowy filtr kabinowy FILTER+ ma działanie antybakteryjne, antyalergiczne i antysmogowe
· Wysokie pokrycie rynku filtrów kabinowych, oferta do prawie wszystkich pojazdów
· Montaż filtra ułatwia dołączona instrukcja
Coraz więcej osób cierpi na alergię na pyłki, co jest szczególnie uciążliwe na wiosnę. Prowadzenie samochodu w momencie występowania reakcji alergicznych może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji – kichający kierowca przestaje na chwilę widzieć drogę. Bosch FILTER+ chroni alergików przed pyłkami, a wielofunkcyjne warstwy filtra zapewniają czyste powietrze w samochodzie. Warstwa antyalergiczna o specjalnej strukturze drobnych włókien trwale wiąże alergeny i czyni je nieszkodliwymi. Ponadto warstwa ta eliminuje również bakterie. Z kolei warstwa węgla aktywowanego neutralizuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy. I wreszcie, ultra-cienka warstwa mikrowłókien zatrzymuje do 99 procent wszystkich cząstek o średnicy 2,5 mikrometra. Filtrowane przez FILTER+ powietrze jest czyste i wolne od zapachów.
Bosch znacznie rozszerzył asortyment produktów FILTER+ z 30 do 40 numerów katalogowych. W nowe filtry może zostać wyposażonych w Europie około 150 milionów pojazdów. Każdego roku kompletny asortyment filtrów kabinowych Bosch, składający się z filtrów standardowych, filtrów z węglem aktywnym i nowego filtra FILTER+ jest rozszerzany o około 40 nowych typów. Obecnie obejmuje on około 500 numerów katalogowych, co pozwala dobrać odpowiedni filtr kabinowy do niemal każdego modelu samochodu i do każdego zastosowania.
W celu ułatwienia montażu każdy filtr zawiera instrukcję, do której można uzyskać dostęp również online, skanując kod QR z opakowania. Aby utrzymać wysoką jakość powietrza wewnątrz samochodu, należy regularnie wymieniać filtr kabinowy, stosując produkty o wysokiej skuteczności. Bosch zaleca wymianę filtra kabinowego co najmniej raz w roku lub co 15 000 km przebiegu.
W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 4 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 5 lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. W 2016 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,04 mld złotych i zatrudniała ok. 5 140 pracowników (wg danych na 31.12.2016).
Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 500 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2017). Według wstępnych danych, w 2017 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowania i usług, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 450 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 62 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 125 ośrodkach R&D na całym świecie.
Więcej: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse
AA04-03.18