Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Niska emisja i światowej klasy design - nowe kotły wiszące Bosch Condens GC7000iW

Zdjęcia (4)

Zdjęcie do informacji: Niska emisja i światowej klasy design - nowe kotły wiszące Bosch Condens GC7000iW
Zdjęcie do informacji: Niska emisja i światowej klasy design - nowe kotły wiszące Bosch Condens GC7000iW
Zdjęcie do informacji: Niska emisja i światowej klasy design - nowe kotły wiszące Bosch Condens GC7000iW
Zdjęcie do informacji: Niska emisja i światowej klasy design - nowe kotły wiszące Bosch Condens GC7000iW
Pozostałe zdjecia
26 kwietnia 2018
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
liczba zdjęć: 4
Bosch wprowadza na rynek kolejny model kotła z innowacyjnej linii urządzeń, które łączą wysoką efektywność i nowoczesny design. Bosch Condens GC7000iW to jednofunkcyjny wiszący kocioł kondensacyjny przeznaczony do współpracy z zasobnikami c.w.u.


Cechą charakterystyczną kotła Bosch Condens 7000i jest niezwykle innowacyjny design. Jego fronty wykonane są ze specjalnego hartowanego szkła, a urządzenie jest dostępne w kolorach białym lub czarnym. Dzięki temu oraz kompaktowym wymiarom modele Bosch Condens 7000i doskonale nadają się do montażu w eksponowanych miejscach i wszędzie tam, gdzie mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń. 

Urządzenia dostępne są w wersjach mocy nominalnych 14, 24, 35 i 42 kW, co umożliwia ich zastosowanie w niewielkich apartamentach, małych i dużych domach oraz większych budynkach biurowych lub użyteczności publicznej.

Potwierdzeniem wysokich walorów technicznych nowych kotłów kondensacyjnych Bosch Condens 7000i jest ich klasa efektywności energetycznej A, niski pobór mocy elektrycznej (np. w trybie czuwania do 2 W) oraz super niska emisja tlenków azotu (klasa NOx 6).

Bosch Condens 7000i to modele jednofunkcyjne typu system, czyli przeznaczone do zasilania w ciepło instalacji grzewczych oraz przygotowane do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej.  W planach jest również wprowadzenie do sprzedaży modeli dwufunkcyjnych, które zapewniają ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową) wyposażonych w przepływowe wymienniki c.w.u. W przypadku obiektów o niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną dodatkowym atutem kotłów Bosch Condens 7000i jest szeroki zakres modulacji mocy do 1:8, zapewniający dolną granicę modulacji już od 2 kW dla modelu o mocy nominalnej 14 kW.

Nowe kotły współpracują z systemem sterowania EMS2, dlatego w większych obiektach mogą pracować w układach kaskadowych, wielokotłowych o łącznej mocy nawet kilkuset kilowatów. Kotły mogą być także sterowane za pomocą automatyki pogodowej – wystarczy dodatkowo wyposażyć je w czujnik temperatury zewnętrznej i wyregulować krzywą grzewczą (czym zajmuje się serwis). Wiszące kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i są fabrycznie przygotowane do zasilania gazem ziemnym E. Jednak wybrane modele mogą też, po regulacji lub zastosowaniu odpowiedniego zestawu przezbrojeniowego przez serwis, wykorzystywać gaz ziemny Lw, gaz ziemny Ls lub gaz „płynny” B/P.  

Przedruk zdjęć do publikacji prasowych bezpłatnie z podpisem: „fot. Junkers-Bosch”.
www.junkers.pl
 

TT7-04.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.