Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Kolejny rok sukcesów Grupy BSH


Wyniki finansowe 2017

Pobierz treść
28 maja 2018
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
z konferencji prasowej
Warszawa, 28 maja 2018 (BSH). Rok 2017 był dla koncernu BSH Hausgeräte GmbH (BSH) potwierdzeniem silnej pozycji na globalnym rynku AGD. Z przychodami ze sprzedaży na poziomie 13,8 mld EUR, Spółka zanotowała wzrost wpływów o 5,8% w stosunku do roku ubiegłego, umacniając tym samym swoją pozycję lidera w Europie.
 
Wszystkie regiony operacyjne BSH miały swój udział w zwiększeniu przychodów. Globalny rynek AGD wzrósł w ubiegłbym roku o 2%, a obroty BSH o 5,8% osiągając wartość 13,8 mld euro. Na obu najbardziej nasyconych rynkach - europejskim i północno-amerykańskim - BSH zanotowało wzrosty, pozostając liderem na Starym Kontynencie.
 
Istotny wkład w wyniki Spółki w 2017 roku miała BSH w Polsce, której zakłady produkcyjne znajdują się w Łodzi (pralki, zmywarki, suszarki do ubrań), Wrocławiu (piekarniki, lodówki) i podrzeszowskiej Rogoźnicy (drobne AGD). Pomimo cechującej polski rynek wewnętrzny silnej konkurencji, BSH przekroczyła pierwotne plany sprzedażowe oraz produkcyjne. Dzięki temu, Spółka pozostaje na wiodącej pozycji w Polsce, jeśli chodzi o sprzedaż dużego i drobnego AGD. W kontekście globalnej działalności BSH, należy wspomnieć także Centra Usług Wspólnych, które znajdują się w Polsce. Obsługują one wszystkie lokalizacje BSH na świecie, co czyni z Polski ważne miejsce na firmowej mapie świata.
 
Konsekwentnie realizowana jest strategia inwestycyjna BSH w Polsce. W 2017 roku ruszyła produkcja we wrocławskich fabrykach, natomiast w kwietniu b.r. miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum  Logistycznego we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska BSH otworzyła także nowoczesne Centrum Domowych Inspiracji, w którym konsumenci mogą poznać urządzenia marek BSH. Kolejną niezwykle ważną inwestycją była budowa Centrum Logistycznego w Łodzi, jednego z największych tego typu obiektów w Polsce o łącznej powierzchni ponad 80 tys. m. kw. Oddanie do użytku obiektu miało miejsce w kwietniu b.r. W maju b. r., także w Łodzi, odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego Centrum Badań i Rozwoju, w którym opracowywane będą najnowsze rozwiązania technologiczne dla pralek i suszarek. Będzie to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie tego typu ośrodków BSH na świecie.
 
Myślimy przyszłościowo
Znajdujące się w portfolio BSH marki Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer cieszą się niesłabnącym zaufaniem konsumentów. Świadoma rosnących potrzeb odbiorców, Spółka wciąż ulepsza swoje produkty, wykorzystując najnowsze rozwiązania z zakresu szeroko pojętej digitalizacji. BSH projektuje i produkuje urządzenia, które wyróżniają się innowacyjnością, jakością i niezawodnością, a jednocześnie przyciągają uwagę ponadczasowym i niepowtarzalnym wzornictwem.
 
Najnowsze produkty marek BSH cechują się wysokim stopniem energooszczędności, jak również łatwością obsługi i licznymi udogodnieniami technologicznymi. Wśród nich wiodącą rolę odgrywa system Home Connect, pozwalający na sterowanie kuchennymi i łazienkowymi AGD z poziomu smartfona lub tabletu, a w przyszłości połączy wszystkie domowe urządzenia w spójny, sprawny ekosystem, dzięki któremu zaoszczędzimy czas i energię.
 
Doceniamy pracowników
BSH w Polsce zdaje sobie sprawę z wartości, jaką niosą ze sobą wykwalifikowani
i zmotywowani  pracownicy. Przez 25 lat obecności na polskim rynku Spółka sukcesywnie budowała wizerunek rzetelnego i wiarygodnego pracodawcy, świadomego potrzeb pracowników. Obecne w BSH programy rozwoju talentów, liczne kursy i szkolenia, jak również świadczenia socjalne są najlepszymi dowodami na to, w jaki sposób Spółka podchodzi do pracowników. Ambicje, umiejętności oraz chęci samodoskonalenia wspierane są przez BSH, aby każdy z pracowników miał możliwość ciągłego, systematycznego rozwoju w strukturach firmy.

EK16-05.08

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.