Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Systemy Bosch zabezpieczają najnowocześniejszy stadion w Rumunii – stadion Krajowa

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: Systemy Bosch zabezpieczają najnowocześniejszy stadion w Rumunii – stadion Krajowa
Pobierz treść
27 czerwca 2018
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 1
Stadion im. Iona Oblemenki w mieście Krajowa jest najnowocześniejszą areną futbolową w Rumunii,  która może pomieścić 30 000 widzów. Obiekt został wybudowany od podstaw w ciągu zaledwie dwóch i pół roku, a koszt budowy wyniósł 51 milionów euro. Stadion klubu piłkarskiego CSU Krajowa (CS Universitatea Craiova) zajał czwarte miejsce w rankingu Stadion Roku 2017 na stronie StadiumDB.com


Ambitny projekt miał jasno określony cel: rozgrywanie międzynarodowych i pierwszoligowych meczów nie tylko w stolicy kraju – Bukareszcie, ale także w miejscowości Krajowa, położonej nad rzeką Jiu. Poszukując zaufanego dostawcy z doświadczeniem w obsłudze stadionów, a także możliwością dostarczenia odpowiednich systemów z jednego źródła, władze miasta wybrały ofertę Boscha.
 
Obiekt został wyposażony w system sygnalizacji pożaru składający się z czterech central pożarowych i 1 500 czujek. Na stadionie zainstalowano ponadto wysokiej jakości system nagłośnieniowy, obejmujący głośniki Electro Voice Pro Sound do odtwarzania muzyki i komentarzy, system Dynacord Promatrix do celów ewakuacyjnych, głośniki Bosch do odtwarzania dźwięku w pomieszczeniach, a także system konferencyjny i system tłumaczeń dla loży prasowej.
 
Jednak najbardziej spektakularnym rozwiązaniem na stadionie Krajowa jest zintegrowany systemem dozoru wizyjnego Bosch, na który składa się 211 kamer sterowanych centralnie za pomocą jednej platformy z wykorzystaniem wersji Enterprise Edition systemu BVMS (Bosch Video Management System). Zintegrowane w sieci kamery pełnią wiele funkcji w punktach wejścia i wyjścia oraz na terenach otaczających stadion. 115 kamer tulejowych DINION IP5000 monitoruje aleje prowadzące na stadion, a 86 dyskretnie zamontowanych kamer FLEXIDOME IP 5000 – odwiedzających. Dla dodatkowego bezpieczeństwa wszystko jest rejestrowane przez 8 kamer AUTODOME IP 7000 wyposażonych w funkcję IVA (Intelligent Video Analytics) – 2 na zewnątrz stadionu i 6 na stadionie.
 
Strumienie wizyjne ze wszystkich 211 kamer są monitorowane w centrali obsługiwanej w czasie meczów przez operatorów i przedstawicieli rumuńskiej policji. Dane wideo są bezpiecznie przechowywane na dwóch rejestratorach sieciowych Bosch DIVAR IP 7000 o całkowitej pojemności zapisu 256 terabajtów. Rejestratory posiadają oprogramowanie VRM (Video Recording Manager), które zwiększa niezawodność i redukuje objętość, i koszty archiwizacji poprzez automatyczne dopasowywanie obciążenia danymi do dostępnej pojemności zapisu rejestratorów. Rejestratory obsługują także funkcjonalność Forensic Search, która umożliwia operatorom szybkie pozyskiwanie materiału dowodowego z wielogodzinnego zapisu wideo.

ST05-06.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.