Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Nie trać czasu na koszenie trawy – odpoczywaj!


Bosch Indego 350 i 400 Connect: mała i cicha kosiarka automatyczna

Zdjęcia (3)

Zdjęcie do informacji: Nie trać czasu na koszenie trawy – odpoczywaj!
Zdjęcie do informacji: Nie trać czasu na koszenie trawy – odpoczywaj!
Zdjęcie do informacji: Nie trać czasu na koszenie trawy – odpoczywaj!
29 czerwca 2018
Informacja prasowa
Elektronarzędzia - Bosch ogród
liczba zdjęć: 3
Sezon wiosenno-letni w pełni: nawet niewielki ogródek umożliwia nam teraz wspaniały relaks każdego dnia. Nie musisz już rezygnować z części czasu na odpoczynek, aby skosić trawnik. Nowy model zdalnie sterowanej kosiarki automatycznej Bosch zrobi wszystko za ciebie!


Kosiarki Indego 350 i 400 Connect zostały zaprojektowane specjalnie do ogrodów w miastach: są o 50% mniejsze i o połowę cichsze od dotychczasowych urządzeń, koszą trawniki o powierzchni do 350 lub nawet 400 m2 (w zależności od modelu). Korzyści są oczywiste: po zainstalowaniu urządzenia poświęcamy mniej czasu na pracę, a więcej na wypoczynek w ogrodzie.

Kosiarkami Indego Connect możemy sterować zdalnie, za pomocą aplikacji na smartfon lub tablet. W aplikacji możemy m.in. uruchomić, zatrzymać lub  przywołać kosiarkę do stacji dokującej, ustawić kalendarz koszenia, czy podejrzeć powierzchnię obszaru wyznaczonego do skoszenia. Do przesyłania danych wykorzystywany jest najpopularniejszy standard sieci komórkowej GSM.

Inteligentna mapa terenu
Oba modele Indego Connect skoszą trawę bez naszej pomocy, poruszając się po zdefiniowanym terenie. Obszar, na którym urządzenie ma pracować, wyznacza przewód ograniczający, dostarczany wraz z kosiarką. Po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu, Indego mapuje ogród - wykonuje pomiar powierzchni, objeżdżając teren wzdłuż przewodu ograniczającego, wykorzystując do tego czujniki i odpowiednie oprogramowanie. W celu optymalizacji koszenia urządzenie korzysta z dwóch funkcji: pierwsza to sprawdzony system nawigacji Logicut pozwalający na wydajne koszenie równoległymi pasami, a druga to nowa funkcja kalendarza, która eliminuje konieczność ręcznego programowania cyklu koszenia.

Wygodne planowanie dzięki inteligentnemu kalendarzowi
Nowa funkcja kalendarza automatycznie określa, jak powinien wyglądać cykl koszenia trawy. Wykorzystuje do tego różne parametry: rzeczywistą wielkość trawnika, informację o powierzchni, którą można skosić na jednym cyklu ładowania akumulatora, czas ładowania kosiarki oraz przerwy w pracy, np. w południe lub weekendy. Nie trzeba więc ręcznie programować kalendarza – kosiarka Indego sama określa liczbę, dni, godziny i czas trwania poszczególnych etapów koszenia. Automatycznie ustalony kalendarz pracy może być jednak zmieniany i dopasowany do naszych potrzeb. Możemy samodzielnie wprowadzić liczbę etapów koszenia lub określić dni tygodnia i godziny, kiedy trawnik ma być koszony - zarówno w  aplikacji, jak i poprzez panel sterowania zamontowany na urządzeniu.

Sprawdzona technologia Logicut oraz aplikacja Bosch Smart Gardening
Kosiarki automatyczne Indego 350 i 400 Connect wykorzystują sprawdzony system nawigacji Logicut, który umożliwia koszenie równoległymi pasami. Rezultat to o 50% szybsze koszenie trawy w porównaniu do innych automatycznych kosiarek, które poruszają się po koszonej powierzchni w sposób przypadkowy. Instalacja stacji dokującej kosiarki jest szybka i łatwa - stacja nie zajmuje dużo miejsca i można ją ustawić w dowolnym narożniku ogrodu.
 
Osobom, które preferują bardziej tradycyjny sposób sterowania kosiarką automatyczną, Bosch oferuje modele Indego 350 i 400. Pracę tych modeli ustawiamy manualnie za pomocą panelu sterowania zamontowanego na urządzeniu.
 
Dane techniczne*
Indego 350 Connect
Indego 400 Connect
Napięcie/pojemność akumulatora
18 V Li-Ion / 2,5 Ah
18 V Li-Ion / 2,5 Ah
Zalecana wielkość trawnika  
< 350 m2
 
< 400 m2
 
Maks. nachylenie powierzchni
15° (27%)
15° (27%)
Szerokość koszenia
19 cm
19 cm
Wysokość koszenia
30, 40 lub 50 mm
30, 40 lub 50 mm
Wymiary (długość x szerokość x wysokość)
44,5 x 36,4 x 20,2 cm
44,5 x 36,4 x 20,2 cm
 
Poziom hałasu
63 dB (odpowiada głośności zwykłej rozmowy)
63 dB (odpowiada głośności zwykłej rozmowy)
Waga z akumulatorem          
8 kg
 
8 kg
 
Wyposażenie standardowe
 
stacja dokująca; 4 wkręty mocujące stację dokującą, przewód ograniczający o długości 100 m wraz ze 180 kołkami mocującymi, 2 złączki przewodu (konektory), zasilacz
stacja dokująca; 4 wkręty mocujące stację dokującą, przewód ograniczający o długości 125 m wraz ze 180 kołkami mocującymi, 2 złączki przewodu (konektory), zasilacz

PT8-06.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.