Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch dostarczył cyfrowy system nagłośnieniowy do historycznego hotelu Midland w Manchesterze

Zdjęcia (3)

Zdjęcie do informacji: Bosch dostarczył cyfrowy system nagłośnieniowy do historycznego hotelu Midland w Manchesterze
Zdjęcie do informacji: Bosch dostarczył cyfrowy system nagłośnieniowy do historycznego hotelu Midland w Manchesterze
Zdjęcie do informacji: Bosch dostarczył cyfrowy system nagłośnieniowy do historycznego hotelu Midland w Manchesterze
Pobierz treść
27 sierpnia 2018
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 3
Otwarty w 1903 roku Midland Hotel jest luksusowym obiektem położonym w sercu Manchesteru, który w wyjątkowy sposób łączy nowoczesność z historyczną spuścizną. Wybudowany w stylu neobarokowym i uznawany za ikonę epoki edwardiańskiej hotel wielokrotnie gościł w swoich progach członków rodzin królewskich, prezydentów i gwiazdy show-biznesu. Hotel Midland został sklasyfikowany przez organizację English Heritage jako obiekt zabytkowy drugiego stopnia.


Latem 2017 roku zarządzająca hotelem sieć Q Hotels podjęła decyzję o przebudowie baru i holu hotelowego. Usytuowany pod ośmiokątnym sklepieniem, tuż obok recepcji hotelowej bar jest dużym udogodnieniem dla gości hotelu oraz odwiedzających, którzy przed kolacją mieliby ochotę na koktajl w wyjątkowej atmosferze.
 
Gdy pojawiła się kwestia wyboru nowego systemu nagłośnieniowego dla baru mogącego pomieścić 80 gości oraz holu, a także ulepszenia jakości brzmienia w barze Mr. Cooper’s – operator hotelu zdecydował się na cyfrowy system PLENA matrix firmy Bosch. Życzeniem sieci Q Hotels był system, który stworzy płynne wrażenie audio pomiędzy barem a holem. Kolejnym wymogiem klienta była instalacja, która wizualnie wtopi się w tło, nie kolidując z wystrojem architektonicznym wnętrz, a przy tym będzie łatwa w obsłudze także dla pracowników bez przygotowania technicznego.
 
We wrześniu 2017 roku integrator systemów, firma Reflex zainstalowała system PLENA matrix zgodnie ze specyfikacją klienta. System opiera się na 8-kanałowym DSP matrycy miksującej i procesora głośnikowego, podłączonym do wzmacniaczy mocy, i zapewnia wysoką jakość dystrybucji dźwięku na terenie baru.
 
Dzięki 12 strategicznie rozmieszczonym głośnikom Bosch Premium Sound, każdy o mocy 30 W, system wypełnia bar i hall wysokiej jakości tłem muzycznym lub muzyką pierwszoplanową. W celu dopasowania instalacji do klasycznego wystroju wnętrz, zarówno głośniki jak i subwoofery Compact Sound są utrzymane w tonacji bieli i zainstalowane bez widocznego okablowania.
 
Barmani oraz pracownicy obsługi imprez w hotelu Midland mogą w łatwy sposób kontrolować działanie systemu PLENA matrix za pomocą ściennego panelu sterowania PLENA matrix Wall Control Panel (PLM-WCP) lub aplikacji na urządzenia z systemem iOS, która pozwala kontrolować poszczególne strefy za pomocą iPhona lub iPada.
 
Od czasu otwarcia baru i holu system PLENA matrix zapewnia wyraźnie lepsze brzmienie w zmodernizowanej części hotelu, a przy tym dyskretnie wtapia się w luksusowe otoczenie. System pomaga stworzyć przyjemny nastrój dla spotkań biznesowych i towarzyskich oraz życia nocnego, czego potwierdzeniem są liczne pozytywne komentarze zarówno ze strony gości, jak i obsługi.

ST12-08.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.