Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

RBEI rozpoczyna w Warszawie działalność usługową dla Europy Centralnej i Wschodniej


Robert Bosch Engineering and Business Solutions

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: RBEI rozpoczyna w Warszawie działalność usługową dla Europy Centralnej i Wschodniej
Pobierz treść
13 września 2018
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
liczba zdjęć: 1
  • Dział planuje do końca 2020 roku zatrudnić lokalnie ok. 50 pracowników
  • Ważny krok w rozwoju kompetencji informatycznych Grupy Bosch w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE)


Warszawa – Dział Robert Bosch Engineering and Business Solutions (RBEI) otworzył nowe centrum usług (nearshoring) w Warszawie. Jego celem jest wsparcie globalnej działalności Grupy Bosch w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a także rozwój oferty usług w takich obszarach jak testy oprogramowania czy budowa maszyn. Do końca 2020 roku centrum planuje zatrudnić ok. 50 pracowników.
 
– Dzięki powstaniu nowego centrum, dział RBEI będzie miał przedstawicielstwo w Europie Środkowej i Wschodniej, a także zyska dostęp do lokalnej bazy talentów – powiedział szef centrum, Sandeep Mulbagal Gururaj. – Warszawa dysponuje specjalistami o szerokich kompetencjach w dziedzinie IT, jest także ważnym hubem technologicznym w obszarach takich jak sztuczna inteligencja, analityka danych czy robotyka, co będziemy mogli wykorzystać w rozwoju naszego biznesu – dodał Gururaj.
 
Celem warszawskiego centrum jest stworzenie kluczowych ról i kompetencji, takich jak Functional Consultant oraz Solution Architect, przy wsparciu ze strony zespołu RBEI w Indiach. RBEI jest silnie związany z regionami, w których prowadzi działalność i z tego względu planuje zatrudnić głównie pracowników z lokalnego rynku. Ponadto, w globalnej działalności biznesowej klienci wymagają zwykle bliskości kulturowej i geograficznej, a Warszawa świetnie odpowiada na te potrzeby.
 
– Polska lokalizacja okazała się najbardziej atrakcyjna i najlepiej spełniała  wysokie wymagania kolegów z Indii dotyczące rozwoju IT i usług digitalnych. Cieszymy się, że to właśnie w Warszawie zaczęło funkcjonować centrum pracujące nad rozwiązaniami dla IoT i smart living i że będziemy mogli aktywnie wspierać jego rozwój w obszarach dedykowanych klientom w Europie – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes zarządu spółki Robert Bosch w Polsce.
 
Robert Bosch Engineering and Business Solutions z siedzibą w Indiach jest spółką należącą w całości do koncernu Robert Bosch GmbH. Oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu inżynierii, IT oraz biznesu. Zatrudnia ponad 19 000 pracowników i jest największym centrum rozwoju oprogramowania Bosch poza granicami Niemiec. Swoją działalność prowadzi za pośrednictwem centrów w Indiach, Meksyku, Wietnamie oraz Polsce i obejmuje swoim zasięgiem USA, Europę oraz region Azji i Pacyfiku.
 
Centrum kompetencyjne IT w Warszawie
Od kilku lat Grupa Bosch intensywnie rozwija w Warszawie swoje Centrum Kompetencyjne IT. Zatrudnienie w centrum zwiększyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy dwukrotnie: ponad 200 osób pracuje tutaj nad nowymi technologiami, które mają kluczowe znaczenie dla działalności biznesowej i produkcyjnej oddziałów Bosch na całym świecie. Obejmują one takie obszary jak Przemysł 4.0, handel elektroniczny, zarządzanie cyklem życia produktów i systemy Enterprise Resource Planning (SAP). Otwarcie centrum RBEI jest kolejnym, bardzo ważnym krokiem w rozwoju kompetencji Grupy Bosch w Warszawie w obszarach takich jak inżynieria oraz IT.

EK24-09.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.