Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch oficjalnym partnerem wyścigów bolidów elektrycznych Formuły E

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: Bosch oficjalnym partnerem wyścigów bolidów elektrycznych Formuły E
Pobierz treść
18 października 2018
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 1
· Kontrakt do 2021 roku: Bosch będzie sponsorem wyścigów Formuły E, czyli samochodów elektrycznych
· Członek zarządu Bosch, Markus Heyn: „Bosch elektryfikuje napędy –
na ulicach i na torach wyścigowych”
· Pasja do wyścigów: Bosch ma za sobą 117 lat tradycji związanej ze sportami motorowymi, a pierwsze zwycięstwo samochodu wyposażonego w rozwiązania Bosch firma odnotowała już w 1901 roku
· Dzięki napędom elektrycznym bolidy wyścigowe w Formule E poruszają się niemal bezszelestnie


Wraz z rozpoczęciem piątego sezonu Mistrzostw Formuły E ABB FIA seria zyskała nowego sponsora – przez kolejne trzy lata oficjalnym partnerem pierwszej serii wyścigów samochodów z napędem elektrycznym będzie firma Bosch. Tą decyzją Bosch podkreśla cel, który pragnie osiągnąć, a jest nim pozycja lidera w obszarze elektromobilności. „Bosch jest partnerem numer jeden w segmencie samochodów elektrycznych. Pokazujemy to teraz także jako oficjalny partner Formuły E” – mówi dr Markus Heyn, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH. Partnerstwo z serią wyścigową obejmuje kompleksową współpracę reklamową na torach wyścigowych, w internecie i telewizji. „Bardzo mi miło, że mogę powitać firmę Bosch, jako oficjalnego partnera Mistrzostw Formuły E ABB FIA” – mówi Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Formuły E. Bosch jest wiodącym dostawcą rozwiązań technologicznych i cieszy się renomą w branży motoryzacyjnej – debiut w Formule E to ważny krok. Dzięki długoletnim związkom firmy Bosch ze sportami motorowymi oraz kompetencjom koncernu w segmencie automatyzacji, elektryfikacji i integracji z internetem obie marki idealnie się uzupełniają. Te trzy filary są kluczem do mobilności w miastach.
 
Partnerstwo z Mistrzostwami Formuły E to dla firmy Bosch więcej niż tylko sponsoring – jako oficjalny partner firma znajdzie się blisko widzów i swoich klientów. Wszyscy znani producenci samochodów są już obecni w Formule E. Zaangażowanie w Formułę E jest także kontynuacją tradycji sportów motorowych w firmie Bosch: koncern od wielu lat jest partnerem zawodów DTM oraz dostawcą rozwiązań technologicznych dla licznych prototypów i pojazdów turystycznych w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Debiut w elektrycznej Formule E stanowi dopełnienie aktywności w sportach motorowych. „Bosch elektryfikuje napędy – na ulicach i na torach wyścigowych” – mówi Heyn.
 
13 wyścigów w 12 miastach na 5 kontynentach
Piąty sezon wyścigów Formuły E w grudniu 2018 roku zainauguruje wyścig w Ad-Dirijji (Arabia Saudyjska) z udziałem 22 elektrycznych bolidów wyścigowych. Tu po raz pierwszy będzie można zobaczyć na torze logo firmy Bosch. „Tętniące życiem miasta, entuzjazm publiczności i bolidy imponujące przyspieszeniem – tak elektryzujące środowisko jest wprost stworzone dla naszej działalności w obszarze sportów motorowych” – mówi Clemens K. Krebs, odpowiedzialny za komunikację marketingową w sektorze Mobility Solutions w firmie Bosch.
 
Pasja do wyścigów
Sporty motorowe stanowią ważną część historii firmy Bosch. Pierwsze zwycięstwa, w których wykorzystano rozwiązania Bosch, datowane są na lata 1901 i 1903. Od roku 2000 roku, po reaktywacji wyścigów DTM, marka Bosch na stałe związała się z tą serią wyścigową. We wszystkich samochodach wyścigowych serii DTM stosowane są zaawansowane rozwiązania firmy Bosch. Samochody z silnikami Diesla, które zajmowały miejsce na podium w latach 2006–2012, w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans, również były wyposażone w technologię Bosch. „Niezależnie od typu układu napędowego sporty motorowe są częścią DNA firmy Bosch” – mówi Krebs.

AA18-10.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.