Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch wyposaża podstacje elektrowni wodnych brazylijskiego dostawcy energii firmy CELPE w zintegrowany system bezpieczeństwa


Ochrona kluczowej infrastruktury

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: Bosch wyposaża podstacje elektrowni wodnych brazylijskiego dostawcy energii firmy CELPE w zintegrowany system bezpieczeństwa
Zdjęcie do informacji: Bosch wyposaża podstacje elektrowni wodnych brazylijskiego dostawcy energii firmy CELPE w zintegrowany system bezpieczeństwa
Pobierz treść
18 października 2018
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 2
Brazylijskie przedsiębiorstwo infrastrukturalne Companhia Energética de Pernambuco (CELPE) jest głównym dostawcą energii elektrycznej w położonym na północnym wschodzie kraju stanie Pernambuco.


Spółka CELPE z siedzibą w stolicy stanu Recife, jednym z najważniejszych węzłów gospodarczych i urbanistycznych w kraju, świadczy usługi dla ponad 8,8 mln mieszkańców 184 miast stanu Pernambuco. W ramach realizowanej przez rząd Brazylii strategii czystej energii, sieć, którą zarządza CELPE, obejmuje także kilka elektrowni wodnych zlokalizowanych w pobliżu rzek przecinających terytorium stanu.
 
Zaopatrzenie w energię odbiorców indywidualnych i przemysłowych rozległego regionu wymagało zbudowania sieci dystrybucyjnej o długości 136,762 km oraz 4,386 km linii przesyłowych. Ważną częścią infrastruktury są podstacje, którymi na terenie Pernambuco zarządza CELPE. A ponieważ większość z nich zlokalizowana jest w odległych zakątkach stanu, w ostatnich latach zaobserwowano wzrost liczby incydentów związanych z wandalizmem i kradzieżami drogich kabli energetycznych.
 
W celu ochrony kluczowej infrastruktury spółka CELPE potrzebowała zintegrowanego systemu bezpieczeństwa, który pełniłby trzy funkcje: po pierwsze, chronił przed dostępem osób nieuprawnionych i powiadamiał policję o przypadkach naruszenia bezpieczeństwa. Po drugie, zapewniał płynną kontrolę dostępu 300 zespołom konserwatorów pracujących w terenie. I wreszcie po trzecie, integrował funkcje alarmu przeciwpożarowego, komunikacji i dźwiękowego systemu ostrzegawczego w ramach jednej platformy oraz umożliwiał zdalnie sterowanie systemami z siedziby CELPE.
 
Jako kompleksowy dostawca, Bosch wygrał przetarg na wyposażenie szesnastu podstacji w systemy dozoru wizyjnego, kontroli dostępu, komunikacji, sygnalizacji pożaru, sygnalizacji włamania i napadu oraz dźwiękowy system ostrzegawczy – wszystkie zintegrowane w ramach systemu zarządzania BIS (Building Integration System). Dla potrzeb systemu dozoru wizyjnego Bosch zainstalował kamery AUTODOME IP starlight 7000 HD, zintegrowane za pośrednictwem systemu BVMS (Bosch Video Management System). System sygnalizacji pożaru jest oparty na czujkach dymu i czujkach termicznych. Tworząc dźwiękowy system ostrzegawczy, zainstalowano wzmacniacze Plena Mixer podłączone do głośników. Wszystkie systemy i kamery są monitorowane przez personel ochrony w centrum kontroli, znajdującym się w siedzibie spółki w Recife. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa wybrane kamery są wyposażone w system analizy wideo oraz funkcję automatycznego wzbudzania alarmu i powiadamiania odpowiednich organów w przypadku wykrycia intruzów. Rozwiązanie spełnia postawiony przez klienta wymóg zdalnego sterowania dzięki zastosowaniu systemu zarządzania BIS (Building Integration System), który obejmuje administrowanie danymi użytkowników i uprawnieniami dostępu dla 300 zespołów konserwatorów obsługujących podstacje.
 
Rozwiązanie Bosch, zainstalowane w szesnastu podstacjach na terenie stanu Pernambuco, okazało się dobrym wyborem dla CELPE i pracowników spółki. Oprócz ochrony kosztownej infrastruktury przed działaniami o charakterze przestępczym, system uprościł także komunikację pomiędzy serwisantami w regionie dzięki takim funkcjom, jak połączenia konferencyjne i automatyczne alerty w razie pożaru lub włamania, przesyłane za pośrednictwem komunikatora. Funkcja zdalnego sterowania uprawnieniami dostępu w podstacjach zwiększyła ogólny poziom obsługi serwisowej i pomaga w zapobieganiu naruszeniom bezpieczeństwa. Spółka CELPE, zadowolona z zainstalowanego rozwiązania, zleciła firmie Bosch w ramach nowego zamówienia, wyposażenie około 240 podstacji energetycznych w systemy zabezpieczeń w ciągu najbliższych paru lat.

ST15-10.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.