Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Skuteczna ochrona przed smogiem

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: Skuteczna ochrona przed smogiem
Pobierz treść
19 listopada 2018
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 1
W sezonie grzewczym wzrasta zanieczyszczenie powietrza, co ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Warto podjąć dodatkowe działania, aby uchronić się przed smogiem. W samochodzie taką ochroną jest filtr kabinowy antysmogowy Bosch Filter+.


Jesień to czas, kiedy nasilają się symptomy alergii wywołanych pyleniem wielu roślin i zwiększoną ilością kurzu w powietrzu. Dodatkowe zanieczyszczenia emitują urządzenia grzewcze, przyczyniające się do powstawania smogu. Pojawiające się w rezultacie dolegliwości alergiczne mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji podczas prowadzenia pojazdu. Na przykład, kichnięcie wywołuje często mimowolne zamknięcie oczu i dekoncentrację. Kierowca nieświadomie pokonuje wówczas wiele metrów, ryzykując kolizją lub wypadkiem.
 
Ochrona przed smogiem
Szczególnie szkodliwe dla naszego zdrowia są wchodzące w skład smogu cząstki PM 2,5, ponieważ ich rozmiar pozwala na łatwe przedostawanie się przez płuca do krwi. W okresach, kiedy występuje smog, możemy w prosty sposób zadbać o zdrowie swoje i rodziny, która podróżuje samochodem. Wystarczy w aucie wymienić filtr kabinowy na produkt antysmogowy Bosch Filter+. Specjalna warstwa filtra z ultradrobnych mikrowłókien zatrzymuje cząstki sadzy, poprawiając czystość powietrza w samochodzie.

Działanie Bosch Filter+
Bosch FILTER+ chroni alergików przed pyłkami, a wielofunkcyjne warstwy filtra zapewniają czyste powietrze w samochodzie. Warstwa antyalergiczna o specjalnej strukturze drobnych włókien trwale wiąże alergeny i czyni je nieszkodliwymi. Ponadto warstwa ta, wzbogacona o jony srebra, eliminuje również bakterie.
 
Poza warstwą antysmogową Filter+ tak jak filtry z węglem aktywnym posiada warstwę wchłaniającą szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy. Aktywna warstwa jest pozyskiwana ze skorup orzecha kokosowego, które są beztlenowo zwęglane, a następnie rozdrabniane. Dzięki tej technologii uzyskuje się niezwykłą strukturę węgla, gdzie 1 gram tego składnika ma powierzchnię wewnętrzną równą 1000 m2, a jedna łyżeczka węgla odpowiada powierzchni boiska piłkarskiego. Duża, gąbczasta powierzchnia węgla aktywnego skutkuje niemal całkowitym odfiltrowaniem wszystkich szkodliwych i nieprzyjemnych gazów, eliminując biochemiczne przyczyny przyspieszonego zmęczenia, dyskomfortu i psychicznej dekoncentracji.
 
Poszerzona oferta Bosch Filter+
Jesienią Bosch rozszerzył asortyment produktów Filter+ z 41 do 51 numerów katalogowych. Każdego roku kompletny asortyment filtrów kabinowych Bosch, składający się z filtrów standardowych, filtrów z węglem aktywnym i nowego filtra Filter+ jest rozszerzany o kilkadziesiąt nowych typów. Obecnie obejmuje on około 500 numerów katalogowych, co pozwala dobrać odpowiedni filtr kabinowy do niemal każdego modelu samochodu i do każdego zastosowania.
 
O czym warto pamiętać?
Przy okazji wymiany filtra należy oczyścić także jego najbliższe otoczenie – przewody oraz parownik klimatyzatora – najlepiej w wyspecjalizowanym warsztacie samochodowym. Filtr najintensywniej zużywa się w środowisku miejskim, gdzie występuje duże nasilenie smogu. Aby ograniczyć ilość wdychanych zanieczyszczeń użytkownicy pojazdów powinni systematycznie – raz w roku lub co 15 000 km – wymieniać filtr kabinowy.

AA25-11.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.