Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Czujniki MEMS Bosch umożliwiają teraz szybsze uruchomienie poduszek powietrznych


Nowe czujniki przyspieszenia o wysokim G zwiększają ochronę kierowcy i pasażerów

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: Czujniki MEMS Bosch umożliwiają teraz szybsze uruchomienie poduszek powietrznych
Zdjęcie do informacji: Czujniki MEMS Bosch umożliwiają teraz szybsze uruchomienie poduszek powietrznych
Pobierz treść
4 grudnia 2018
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 2
• Czujniki MEMS poprawiają ochronę kierowcy i pasażerów w pojazdach silnikowych
• Dokładne wykrywanie sygnału z szybszym jego przetwarzaniem dzięki podwójnej przepustowości
• Duża liczba opcji obudowy i instalacji zapewnia większą elastyczność zastosowania
• Poprawione wykrywanie zderzenia czołowego, bocznego i dachowania
 


Bosch zaprezentował nową generację czujników przyspieszenia o wysokim G. Rodzina czujników SMA7xy poprawia bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Gdy czujniki przyspieszenia wykryją kolizję to można wcześniej aktywować systemy bezpieczeństwa biernego, takie jak poduszki powietrzne, a działanie zabezpieczenia można dostosować dokładnie do konkretnego scenariusza wypadku drogowego. W ten sposób konsekwencje wypadków można jeszcze bardziej złagodzić. Nowa rodzina SMA7xy składa się z wielu czujników do systemów poduszek powietrznych, które są oparte na wiodącej na rynku technologii MEMS firmy Bosch.
 
Uniwersalne, bardzo szybkie czujniki zderzeniowe
Czujniki z nowej rodziny produktów SMA7xy umożliwiają niezwykle szybkie przetwarzanie sygnału. W porównaniu do czujników poprzedniej generacji, Bosch podwoił przepustowość, a tym samym zwiększył prędkość przetwarzania sygnałów zderzeniowych o sto procent. Czujniki przyspieszenia znajdują się bezpośrednio w module sterującym poduszek powietrznych lub w czujnikach satelitarnych znajdujących się w słupku A, B lub C, albo w przednim zderzaku. Czujniki wykrywają uderzenie lub dachowanie samochodu w ułamkach sekundy i wysyłają te informacje do sterownika poduszek powietrznych, który następnie wdraża w odpowiednim momencie systemy bezpieczeństwa biernego.

Jeden z czujników z rodziny SMA7xy, SMA760 precyzyjnie wykrywa uderzenia z przodu i z boku. Drugi czujnik, SMA720, zawiera jeden kanał x i jeden kanał z do pomiaru przyspieszenia wzdłuż osi pionowej. To sprawia, że SMA720 jest idealnym uzupełnieniem czujnika SMI860 w celu wykrywania dachowania pojazdu. Oba czujniki obsługują standardowy interfejs komunikacyjny SafeSPI.
 
Wszystkie czujniki z rodziny SMA7xy są zgodne z poziomem bezpieczeństwa ASIL D według normy ISO 26262 i spełniają specyfikację VDA AK-LV27. Wersje czujnika PSI5, zaprojektowane specjalnie do użytku peryferyjnego, oferują szeroki zakres pomiarów w zależności od wykonania: 30 g, 60 g, 120 g, 240 g lub 480 g. W celu zwiększenia elastyczności projektowej Bosch oferuje wiele wariantów, na przykład opcję pionowego montażu w celu oszczędności miejsca.
 
Opcje zapewniające swobodę projektowania
Czujniki peryferyjne rodziny SMA7xy są dostępne w wielu wariantach: z dwiema opcjami obudowy, czterema konfiguracjami osi czujników, kilkoma opcjami zakresu pomiarowego i ponad 80 różnymi trybami pracy PSI5 – dla każdej aplikacji istnieje odpowiedni czujnik. Jedną z opcji obudowy jest SOIC8, dobrze znana obudowa, która jest powszechnie stosowana i wyjątkowo solidna. Inną obudową jest LGA-System-in-package (SiP), która zawiera zintegrowane komponenty pasywne.
 
Więcej informacji na stronie:
www.bosch-semiconductors.com

AA28-11.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.