Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch i clever-tanken.de – ładowanie akumulatora w dowolnym miejscu w Niemczech

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: Bosch i clever-tanken.de – ładowanie akumulatora w dowolnym miejscu w Niemczech
Zdjęcie do informacji: Bosch i clever-tanken.de – ładowanie akumulatora w dowolnym miejscu w Niemczech
Pobierz treść
11 grudnia 2018
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 2
  • Członek zarządu Bosch, Markus Heyn: „Bosch i clever-tanken.de kładą kres zamieszaniu z ładowaniem. Fukcja Clever Laden w aplikacji mobilnej zapewnia kierowcom nieograniczony dostęp do punktów ładowania"
  • Większy wybór: Clever Laden pomaga kierowcom w Niemczech zlokalizować około 11 500 punktów ładowania obsługiwanych przez różne firmy
  • Większa przejrzystość: ładowanie pojazdu i płacenie to tylko kilka kliknięć


Znalezienie stacji, naładowanie akumulatora i uiszczenie opłaty – to wydaje się dość łatwe w teorii, rzeczywistość często jest zupełnie inna. Zamiast tego kierowcy napotykają niezliczoną liczbę operatorów, wtyczek, taryf i systemów płatności. Chcąc pomóc kierowcom samochodów elektrycznych w lokalizowaniu miejsc do naładowania aut, Bosch łączy siły z niemiecką stroną internetową clever-tanken.de. Strona clever-tanken.de jest liderem rynku informacji o cenach paliw w Niemczech (20 milionów wizyt w miesiącu według IVW / Google Analytics w sierpniu 2018 r.). Efektem tej współpracy jest Clever Laden (inteligentne ładowanie), nowa funkcja aplikacji do porównywania cen. Aplikacja będzie zawierać nie tylko ceny benzyny, oleju napędowego i autogazu, ale także lokalizacje punktów ładowania samochodowych elektrycznych w całych Niemczech. Bosch integruje z aplikacją swoją sieć ładowania liczącą około 11 500 publicznych punktów w Niemczech. Wbudowane filtry sortują miejsca ładowania według dostępności, mocy i wymaganej wtyczki. Ponadto aplikacja usprawnia proces ładowania dzięki jednolitemu systemowi dostępu i płatności.
 
Ładownie akumulatora tak proste, jak nigdy dotąd

To nie tylko cena i utrata wartości powodują, że ludzie niechętnie kupują elektryczne samochody; infrastruktura ładowania i zasięg również stanowią problem. Według niemieckiego Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Gospodarki Energetycznej i Gospodarki Wodnej (BDEW) w lipcu 2018 roku w Niemczech było około 13 500 publicznych i sieciowych punktów ładowania. Około 85 procent tych punktów pokrywa Clever Laden dzięki sieci ładowania firmy Bosch. „Kierowcy samochodów elektrycznych obawiają się, że gdzieś utkną, bo nie będą mogli znaleźć stacji do ładowania. Usuwamy tę obawę wprowadzając Clever Laden. W przyszłości aplikacja pokaże kierowcom dokładnie, gdzie mogą naładować akumulatory w swoich pojazdach" – mówi Heyn. Aplikacja wie również, które punkty ładowania są wolne, jaką wtyczkę musi mieć klient, jaka jest dostępna moc ładowania oraz jaka jest cena energii elektrycznej. Wszystko, co muszą zrobić kierowcy samochodów elektrycznych, to pobrać na smartfon aplikację Clever Tanken. Następnie wystarczy kliknąć na "elektryczny", zaznaczając w ten sposób rodzaj zasilania, aby wyświetlić pobliskie punkty ładowania na liście lub na mapie.
 
Clever Laden, czyli inteligentne ładownie akumulatora dzięki aplikacji
Clever Laden upraszcza cały proces – od znalezienia punktu ładowania do naładowania samego akumulatora. Kierowcy samochodów elektrycznych mogą za pomocą aplikacji uruchomić proces ładowania i wygodnie zapłacić, bez konieczności uprzedniego sprawdzania kwestii technicznych i związanych z umową. Aby było to możliwe Bosch wynegocjował odpowiednie umowy z operatorami punktów ładowania. Kierowcy wystarczy konto PayPal lub karta kredytowa oraz musi się tylko raz zalogować. Operatorzy punktów ładowania również odnoszą korzyści, ponieważ Clever Laden zwiększa wykorzystanie ich infrastruktury do ładowania. „Ta współpraca ma na celu zaoferowanie usług przyjaznych dla konsumenta, ograniczając obecny niekontrolowany przyrost alternatyw ładowania i płatności. Zwiększy to zainteresowanie kierowców e-mobilnością" – mówi Steffen Bock, założyciel i dyrektor generalny clever-tanken.de.

AA33-12.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.