Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Zintegrowana koncepcja bezpieczeństwa Bosch dla centrum handlowego IKEA w Portugalii


Jedno rozwiązanie dla wielu sklepów

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: Zintegrowana koncepcja bezpieczeństwa Bosch dla centrum handlowego IKEA w Portugalii
Zdjęcie do informacji: Zintegrowana koncepcja bezpieczeństwa Bosch dla centrum handlowego IKEA w Portugalii
Pobierz treść
20 grudnia 2018
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 2
Eksperci Bosch w dziedzinie bezpieczeństwa budynków opracowali najnowocześniejsze rozwiązania dla centrum handlowego IKEA MAR usytuowanego w Algarve (Portugalia). Dzięki nim odwiedzający centrum mogą czuć się bezpiecznie.


Algarve – najbardziej wysunięty na południe region Portugalii – przyciąga co roku rzesze turystów i urlopowiczów, którzy korzystają ze słońca i plaż w popularnych miejscowościach wypoczynkowych takich jak Lagos czy Albufeira.
 
Miłośników zakupów z pewnością ucieszy oferta „MAR Shopping” – centrum handlowego należącego do IKEA, na terenie którego znajduje się około 100 sklepów innych marek. Każdego dnia rzesza klientów odwiedza centrum handlowe, stanowiąc spore wyzwanie nie tylko dla personelu obsługującego kasy. Również wszystkie technologie związane z bezpieczeństwem muszą funkcjonować sprawnie. Dlatego architekci i planiści pracujący przy centrum handlowym IKEA MAR zdecydowali się skorzystać ze zintegrowanego, inteligentnego rozwiązania stworzonego przez Bosch Building Technologies.
 
Wydajność, intuicyjność i przejrzysta struktura
„Nasz klient zażyczył sobie w pełni zintegrowane rozwiązania, których wszystkie elementy składowe można kontrolować za pośrednictwem jednego systemu zarządzania“ – w taki sposób Luis Gomes, Sales Manager Iberia w Bosch Building Technologies opisuje zlecenie. Systemy sieciowe, które komunikują się ze sobą, miały ułatwiać szybkie i precyzyjne wdrażanie działań w sytuacjach zagrożenia. Klient poprosił także o możliwość bardziej efektywnego zarządzania harmonogramem pracy personelu ochrony oraz intuicyjne w obsłudze systemy o przejrzystej strukturze, dzięki którym praca będzie łatwiejsza.
 
Przy udziale klienta i innych partnerów, w ciągu dwóch lat Bosch stworzył harmonijną koncepcję, w skład której wchodzą: system dozoru wizyjnego, dźwiękowy system ostrzegawczy, system sygnalizacji pożaru, system sygnalizacji włamania i napadu oraz system kontroli dostępu. Projekt uwzględnia 1100 głośników sufitowych oraz 390 kamer. Na terenie centrum handlowego IKEA MAR zainstalowano w sumie 4000 czujek pożarowych i 520 czujników obsługujących system sygnalizacji włamania i napadu oraz system kontroli dostępu.  
 
Odpowiednie działania w odpowiedniej chwili
Oprogramowanie IVA (Intelligent Video Analytics; inteligentna analiza obrazu) Bosch, zainstalowane w każdej kamerze, przetwarza dane wizyjne w czasie rzeczywistym i wykrywa podejrzane działania, wykorzystując do tego celu algorytmy. W razie zagrożenia udostępnia wszystkie informacje personelowi, który używa ich do jak najszybszego wdrożenia odpowiednich środków zaradczych. Żaden pracownik ochrony nie miałby fizycznej możliwości zachowania pełnego oglądu w sytuacji, gdy obraz na żywo dostarczany jest przez 390 kamer.
„Inteligentna analiza obrazu oraz kompleksowe rozwiązanie znacząco ułatwiają pracę personelowi ochrony. Równocześnie klient odnosi korzyść w postaci niższych kosztów obsługi systemu, a każdy kupujący może czuć się bezpieczny“ – wyjaśnia Luis Gomes.

ST24-12.18

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.