Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch Termotechnika zainwestuje 100 milionów euro w pompy ciepła

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: Bosch Termotechnika zainwestuje 100 milionów euro w pompy ciepła
Pobierz treść
22 marca 2019
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
liczba zdjęć: 1
  • Wzrost obrotów spółki do 3,5 miliarda euro
  • Dzięki innowacyjnym urządzeniom przeznaczonym do digitalizacji, decentralizacji oraz elektryfikacji – Bosch Termotechnika jest w pełni gotowy do rozpoczęcia transformacji energetycznej
  • Uwe Glock, prezes zarządu spółki Bosch Termotechnika: W coraz bardziej złożonym świecie techniki grzewczej jesteśmy najlepszym partnerem dla klientów specjalistycznych.


W roku 2018 spółka Bosch Termotechnika odnotowała rekordowe obroty w wysokości 3,5 miliarda euro. To o 2,3% więcej w porównaniu do roku poprzedniego. Czynnikiem wzrostu, który w największym stopniu przyczynił się do sukcesu, był rozwój segmentu urządzeń przeznaczonych do budownictwa mieszkaniowego, a zwłaszcza sprzedaż pomp ciepła.
 
Na targach ISH Energy we Frankfurcie nad Menem spółka Bosch Termotechnika zaprezentowała się na powierzchni prawie 4 tysięcy m2, w nowej hali 12, gdzie po raz pierwszy sąsiadowały ze sobą stoiska Bosch i Buderus. Dzięki silnym markom oraz innowacyjnym produktom powiązanym z  digitalizacją, decentralizacją i elektryfikacją, które stanowią trzy najważniejsze  trendy w branży, jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość. W coraz bardziej złożonym świecie techniki grzewczej jesteśmy najlepszym partnerem dla instalatorów i serwisantów – powiedział Uwe Glock, prezes zarządu spółki Bosch Termotechnika. Pod hasłem „Wspólnie tworzymy przyszłość” Buderus zaprezentował, w jaki sposób instalatorzy i serwisanci mogą liczyć na wsparcie i kompetencje doradcze przy wyborze, uruchamianiu oraz konserwacji systemów grzewczych.
 
W segmencie techniki grzewczej i klimatyzacyjnej  coraz większe znaczenie mają urządzenia zasilane energią elektryczną. Są one stosowane prawie na równi z urządzeniami zasilanymi gazem lub olejem opałowym. Będziemy rozbudowywać naszą ofertę o pompy ciepła, elektryczne podgrzewacze wody i urządzenia klimatyzacyjne. Równocześnie chcemy wejść w nowe segmenty rynku, np. zarządzanie energią czy rozwiązania energetyczne oparte na ogniwach paliwowych – powiedział Glock.
 
Spółka Bosch Termotechnika zainwestuje w nadchodzących latach ok. 100 milionów euro w segment pomp ciepła. Głównym obszarem działań będą łatwe w instalacji rozwiązania systemowe, które są przygotowane fabrycznie do sterowania przez Internet. W 2018 roku uruchomiliśmy produkcję trzech nowych produktów na trzech nowych liniach produkcyjnych w szwedzkim zakładzie w Tranäs. Dla  europejskiego rynku pomp ciepła, który ma 95% udziału w rynku światowym, spółka Bosch Termotechnika  ze swoimi ośrodkami badawczo-rozwojowymi w szwedzkim Tranäs  portugalskim Aveiro  oraz  niemieckim Wernau jest mocnym graczem.  – zaznaczył.

TT3_3.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Hanna Żurek - Forum Prasowe Bosch

Hanna Żurek

(22) 715 42 17

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.