Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bauma 2019: Bosch prezentuje nowe rozwiązania do efektywnej diagnostyki i naprawy maszyn budowlanych i rolniczych


Tworzenie aplikacji do diagnostyki i napraw na bazie platformy Bosch Grade-X

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: Bauma 2019: Bosch prezentuje nowe rozwiązania do efektywnej diagnostyki i naprawy maszyn budowlanych i rolniczych
Pobierz treść
10 kwietnia 2019
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 1
· Inteligentna platforma diagnostyczna spełniająca standardy przemysłowe dla producentów maszyn budowlanych i rolniczych
· Sprawdzona platforma Bosch Grade-X stosowana przez ponad 30 producentów pojazdów na całym świecie
· Oszczędność czasu i kosztów dzięki aplikacjom diagnostycznym Grade-X


Producenci samochodów na całym świecie już teraz korzystają ze sprawdzonej platformy diagnostycznej Grade-X firmy Bosch do skutecznego opracowywania programów do diagnozowania i napraw pojazdów. Bosch dostosował ją do specyficznych wymagań rynku maszyn budowlanych i rolniczych.

W końcu także w sektorze maszyn budowlanych i rolniczych rośnie zapotrzebowanie na inteligentne, elektroniczne i połączone z siecią rozwiązania. Producenci opracowują zaawansowane funkcje, w tym diagnostykę opartą na chmurze i bezprzewodową obsługę SOTA (ang. Service Over The Air), aby zapewnić pełną gotowość do pracy tych maszyn. Ta techniczna złożoność wymaga obsługi dużych ilości danych i korzystania z szybkich narzędzi analitycznych. Platforma Bosch Grade-X daje producentom pojazdów i maszyn optymalną możliwość prostego i terminowego tworzenia rozwiązań diagnostycznych dla nowych serii i skraca czas opracowywania nawet o 50 procent. Do tej pory już ponad 30 producentów pojazdów na całym świecie korzysta z tej sprawdzonej platformy.
 
Grade-X – platforma i jej możliwe zastosowania w skrócie:
możliwość integracji z istniejącymi platformami producenta

Platforma Grade-X może zostać w łatwy sposób zintegrowana z istniejącymi platformami klienta. Ma modułową i skalowalną budowę i pozwala na włączenie do narzędzi innych producentów. Platforma obsługuje kilka standardów przemysłowych, umożliwiając w ten sposób prostą i łatwą wymianę danych. Kompleksowe szyfrowanie typu end-to-end (szyfrowanie na całej drodze przesyłu danych) i dodatkowe funkcje bezpieczeństwa chronią przed atakami hakerów i zapewniają bezpieczne przesyłanie danych.
 
Zastosowanie do lokalizowania usterek i napraw w warsztatach samochodowych
Rozwiązania diagnostyczne opracowane z wykorzystaniem Grade-X mogą być stosowane na różnych urządzeniach i systemach – zarówno do telediagnozy maszyny lub zainstalowania w sterowniku czy jako aplikacja w warsztatowym komputerze lub tablecie. Te rozwiązania diagnostyczne wspierają mechaników przy wyszukiwaniu usterek w oparciu o występujące objawy. Intuicyjny interfejs użytkownika oprogramowania warsztatowego może być indywidualnie oznakowany logo danego producenta. Krok po kroku prowadzi użytkownika przez proces diagnozowania. Gdy diagnosta podłączy się testerem i zidentyfikuje maszynę, na przykład poprzez jej numer seryjny, otrzymuje w następnym etapie jedynie informacje specyficzne dla danej maszyny. Jeśli z pamięci sterownika zostaną odczytane kody usterek, to opracowane przez firmę Bosch innowacyjne oprogramowanie ActiveSchematics tworzy odpowiednie schematy elektryczne dla określonego objawu uszkodzenia. W ten sposób są brane pod uwagę tylko te podzespoły, które są faktycznie zainstalowane w maszynie i odpowiadają za powstanie danej awarii.
 
Diagnosta otrzymuje poprzez rozszerzoną rzeczywistość (AR, Augmented Reality) na ekranie tabletu lub w okularach AR dodatkowe informacje tekstowe i graficzne, a także lokalizację zakrytych elementów. Aby można było łatwo tworzyć aplikacje AR, Bosch opracował platformę Common Augmented Reality Platform (CAP). Wykorzystuje ona dane pochodzące z projektu i pobiera informacje z różnych baz danych, aby dostarczyć je do odpowiednich aplikacji AR.
 
Dwa potężne narzędzia: Augmented Reality i ActiveSchematics
Połączenie Augmented Reality i ActiveSchematics przyspiesza proces naprawy i pomaga uniknąć błędów. Ułatwia zarówno ograniczenie przypuszczalnych przyczyn usterki, jak i identyfikację komponentów, których dotyczy. Ponadto oszczędza czas, ponieważ diagnosta nie musi zapoznawać się z całą dokumentacją techniczną i może szybciej przystąpić do naprawy. Skupienie się na informacjach istotnych dla danego pojazdu pomaga również uniknąć niepotrzebnych czynności naprawczych, a tym samym kosztów.

AA04-04.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.