Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch wznawia produkcję rozruszników do historycznych modeli Porsche 911, 928 i 959


Nowoczesna technologia zapewniająca niezawodne uruchamianie silnika

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: Bosch wznawia produkcję rozruszników do historycznych modeli Porsche 911, 928 i 959
Pobierz treść
12 kwietnia 2019
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 1
· Niezawodne uruchamianie silnika dzięki zwiększeniu mocy rozrusznika do 2,0 kW
· Zmodernizowana wersja oryginalnego rozrusznika – lżejsza i bardziej kompaktowa
· Ponad 100 lat doświadczenia Bosch w zakresie rozruszników i alternatorów


W ramach projektu, który polega na wykorzystywaniu nowoczesnej techniki w historycznych pojazdach, Bosch wspiera właścicieli klasycznych samochodów Porsche, oferując rozrusznik o dużej mocy. Głowica rozrusznika i sprzęgło jednokierunkowe z zębnikiem zostały przeprojektowane na potrzeby modeli 911, 928 i 959. Inżynierom Bosch udało się zaadaptować silnik rozrusznika i włącznik elektromagnetyczny z aktualnie produkowanego rozrusznika. W ten sposób zapewniona jest również dostępność części zamiennych przy kolejnych naprawach. W przeciwieństwie do oryginalnego rozrusznika o mocy 1,5 kW, zmodernizowany rozrusznik ma moc 2,0 kW. Ta zwiększona zdolność rozruchowa oznacza jeszcze bardziej niezawodne uruchamianie silników w historycznych modelach Porsche. Co więcej, rozruszniki wyróżniają się mniejszym ciężarem i bardziej kompaktową budową. Stanowią one ulepszoną wersję oryginalnej części, która została już wycofana z produkcji seryjnej. Oczywiście nowe rozruszniki z programu reengineering Bosch Classic, które można już teraz zamówić poprzez sieć Bosch Service, hurtownie lub w centrach Porsche, są zgodne z wysokimi standardami oryginalnego wyposażenia Bosch.
 
Ponad 100 lat doświadczenia Bosch w zakresie rozruszników i alternatorów
Nowy rozrusznik do historycznych modeli Porsche został opracowany przez inżynierów Bosch w oddziałach w Getyndze i Schwieberdingen. Nowe rozruszniki
– jak również inne wersje, na przykład aktualny rozrusznik HEF109 do pojazdów użytkowych – są produkowane w fabryce w Getyndze. „Możliwość skorzystania w naszym programie reengineering z ponad 100-letniego doświadczenia Bosch w zakresie rozruszników i alternatorów stanowi dużą korzyść dla Bosch Classic” – powiedział Frank Mantel, dyrektor działu Bosch Classic. „Cieszymy się, że dzięki nowemu rozrusznikowi przyczynimy się do tego, że fani oldtimerów będą mogli cieszyć się swoimi pojazdami przez długi czas”.
 
Szeroka oferta rozruszników i alternatorów na rynku wtórnym
Oprócz produktów, dzięki którym Bosch Classic utrzymuje w ruchu historyczne pojazdy, Bosch oferuje warsztatom samochodowym szeroką gamę nowych rozruszników i alternatorów do samochodów osobowych i ciężarowych. Są one  sprawdzane pod względem działania i jakości zgodnie z tymi samymi standardami, co części na oryginalne wyposażenie. W efekcie powstają wysokiej jakości produkty, które wyróżniają się wysoką niezawodnością i długą trwałością, nawet w niekorzystnych warunkach środowiskowych.
W przypadku opłacalnych napraw starszych samochodów osobowych i ciężarowych, warsztaty i ich klienci mają również do dyspozycji korzystne cenowo alternatywne rozwiązania w postaci regenerowanych rozruszników i alternatorów z programu Bosch eXchange.

AA06-04.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.