Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

20-lecie rajdu Bosch Boxberg Klassik


Popularny rajd klasyków odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2019 roku

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: 20-lecie rajdu Bosch Boxberg Klassik
Zdjęcie do informacji: 20-lecie rajdu Bosch Boxberg Klassik
Pobierz treść
16 kwietnia 2019
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 2
· Na starcie około 150 zabytkowych samochodów zbudowanych przed rokiem 1989
· Specjalny jubileusz – dodatkowa klasa „Sport”
· Dzień otwarty w centrum badawczym Bosch w Boxbergu z bogatym programem dla uczestników rajdu i widzów
 


W tym roku popularny rajd zabytkowych samochodów Bosch Boxberg Klassik, organizowany wspólnie przez dział Bosch Classic i klub „Bosch Oldtimer Schrauber e.V.”, obchodzi 20-lecie istnienia. Wszystko zaczęło się w 2000 roku od jednodniowego wydarzenia firmowego. Obecnie rajd trwa trzy dni i cieszy się dobrą renomą wśród właścicieli samochodów zabytkowych – lista startowa obejmuje około 150 pojazdów. W czasie tegorocznej edycji rajdu przewidziano dla uczestników specjalne atrakcje, na przykład dwie różne klasyfikacje. Klasa „Tradition” jest adresowana do tych uczestników, którzy wolą cieszyć się piękną trasą i wykonywać dla zabawy oryginalne zadania. Nowa klasa „Sport” jest przeznaczona dla tych uczestników, którzy oczekują bardziej ambitnego rajdu i chcą wziąć udział w sportowych zmaganiach. Uczestnicy tej klasy nie tylko będą rywalizować na dłuższej trasie, ale także będą musieli przejść dodatkowe etapy specjalne, takie jak na przykład testy bramki z fotokomórką.
Uczestnicy rajdu spotkają się w piątek, 28 czerwca, na terenie Motorworld Region Stuttgart w Böblingen. 29 czerwca, w sobotę rano, rozpocznie się pierwszy etap rajdu. Po malowniczej wycieczce przez północną część Schwarzwaldu uczestnicy spotkają się na przerwę obiadową w Waldachtal. Meta pierwszego dnia będzie znajdowała się w Schwieberdingen, w siedzibie Bosch Oldtimer Schrauber e.V. – tu klub powstał 20 lat temu.
 
Dzień otwarty w centrum badawczym Bosch Boxberg
W niedzielę rano, 30 czerwca, kierowcy zabytkowych samochodów będą zmierzać  w stronę centrum badawczego Bosch w Boxbergu. Na terenie toru testowego uczestnicy będą musieli pokonać szereg odcinków specjalnych przed liczną publicznością. Punktem kulminacyjnym będzie wielka parada pojazdów na dużym torze.
 
O godzinie 11:00 w niedzielę, centrum badawcze Bosch w Boxbergu otworzy swoje bramy dla zwiedzających – wejście będzie bezpłatne. Poruszający się wahadłowo autobus połączy odcinki specjalne na terenie centrum. Ponadto dla odwiedzających w każdym wieku będzie przygotowanych kilka atrakcji związanych z zabytkowymi samochodami – na przykład mały rajd Bosch Boxberg Klassik dla dzieci.
 
Każdy, kto chciałby wziąć udział w 20. rajdzie Bosch Boxberg Klassik swoim zabytkowym samochodem wyprodukowanym przed rokiem 1989 (włącznie), może zarejestrować się do 1 maja 2019 roku na stronie wydarzenia www.bosch-boxberg-klassik.de. Na tej stronie będą także na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące przebiegu rajdu, programu i dnia otwartego w centrum badawczym Bosch Boxberg.

AA08-04.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.