Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Światowa nowość: system X-LOCK firmy Bosch Professional


Najprostszy system wymiany osprzętu w szlifierkach kątowych

Zdjęcia (3)

Zdjęcie do informacji: Światowa nowość: system X-LOCK firmy Bosch Professional
Zdjęcie do informacji: Światowa nowość: system X-LOCK firmy Bosch Professional
Zdjęcie do informacji: Światowa nowość: system X-LOCK firmy Bosch Professional
Pobierz treść
7 maja 2019
Informacja prasowa
Elektronarzędzia - Bosch linia niebieska
liczba zdjęć: 3
  • Komfort: beznarzędziowy system, niewymagający wysiłku i części, które łatwo zgubić
  • Wydajność: szybsza wymiana osprzętu i mniej dodatkowej pracy.
  • Bogata oferta: szlifierki kątowe i osprzęt do wszystkich zastosowań


Tylko jeden klik i gotowe: system X-LOCK firmy Bosch to najłatwiejszy w obsłudze system wymiany osprzętu i rewolucja w segmencie szlifierek kątowych. Zamiast pracochłonnego i wieloetapowego montażu z użyciem części, które łatwo można zgubić, takich jak nakrętka mocująca, kołnierz i klucz, wymiana akcesoriów odbywa się do pięciu razy szybciej i o wiele łatwiej: wystarczy umieścić tarczę na uchwycie X-LOCK, docisnąć i gotowe! Kliknięcie sygnalizuje użytkownikowi, że osprzęt jest prawidłowo zamontowany w urządzeniu i gotowy do pracy. W przypadku konieczności wymiany tarczy, wystarczy użyć dźwigni, aby ją odblokować i wyjąć.
 
W ofercie dostępnych jest 11 szlifierek kątowych z systemem X-LOCK: sześć modeli sieciowych o mocy od 900 do 1 900 W oraz pięć modeli akumulatorowych o napięciu 18 V oraz szeroka gama  osprzętu. Spektrum to pokrywa wszystkie obszary zastosowań użytkowników z branż zajmujących się obróbką metalu, kamienia i betonu, a także instalatorów i glazurników. Cięcie, szlifowanie, wygładzanie, odrdzewianie, ścieranie i polerowanie: dzięki systemowi X-LOCK można łatwo, szybko i bezpiecznie wymienić osprzęt w szlifierkach – bez dodatkowych narzędzi i nie zdejmując rękawic roboczych.
 
W swojej historii firma Bosch wielokrotnie i z sukcesem wprowadzała na rynek systemy szybkiej wymiany osprzętu, takie jak SDS plus lub SDS max dla młotów udarowo-obrotowych, chwyt T dla wyrzynarek czy wreszcie system Starlock dla narzędzi wielofunkcyjnych (we współpracy z firmą Fein).
 
Jeden system, wiele zalet – efektywniejsza praca dzięki systemowi X-Lock
System X-LOCK oszczędza profesjonalistom dodatkowej pracy dzięki braku konieczności dokręcania osprzętu nakrętką mocującą. Dzięki temu użytkownik może wygodnie szlifować pod niewielkim kątem, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni. System X-LOCK niweluje ryzyko nieprawidłowego zamontowania tarcz. Gwarancją prawidłowo zamocowanego osprzętu jest dźwięk klik. Mechanizm w kształcie litery X nie pozwoli na zamocowanie tarczy w nieprawidłowym kierunku.
 
Bogata oferta osprzętu do wszystkich zastosowań
Bosch Professional oferuje ponad 130 produktów w ofercie osprzętu X-LOCK zapewniając od samego początku kompletny asortyment. Do obróbki metalu dostępny jest szeroki asortyment tarcz tnących, ściernych, fibrowych, SCM i listkowych, a także szczotki garnkowe i okrągłe do obróbki kamienia, betonu oraz płytek oferujemy diamentowe tarcze tnące, wiertła diamentowe do pracy na sucho oraz frezy diamentowe. Ponadto dostępna jest np. tarcza tnąca z węglików spiekanych „Carbide Multi Wheel”, przeznaczona do cięcia drewna z gwoździami, materiałów kompozytowych, tworzyw sztucznych oraz płyt gipsowo-kartonowych. Na osprzęt X-LOCK można przejść od razu, ponieważ niemal wszystkie produkty z oferty osprzętu X-LOCK można stosować w szlifierkach kątowych ze standardowym systemem montażu osprzętu. Wyjątek stanowią produkty z oferty osprzętu, które dotychczas były wyposażone w zintegrowany gwint, np. otwornice diamentowe do pracy na sucho oraz szczotki garnkowe i okrągłe.
 
Wysoki standard bezpieczeństwa i higieny pracy
Szlifierki kątowe z systemem X-LOCK oferują użytkownikom wysoki standard ochrony podczas pracy. Narzędzia są wyposażone w funkcje działające w oparciu o czujniki, np. „Drop Control” i „KickBack Control”. Funkcja „Drop Control” zatrzymuje silnik po upadku urządzenia z wysokości, natomiast funkcja „KickBack Control“ zatrzymuje silnik w przypadku nagłego zablokowania się szlifierki kątowej, np. wskutek zaklinowania tarczy w materiale. Ponadto w ofercie dostępne są modele szlifierek kątowych z wyłącznikiem czuwakowym oraz funkcją „X-Brake”. Funkcja hamulca gwarantuje zatrzymanie tarczy w ciągu jednej sekundy po wyłączeniu urządzenia. W programie dostępne są także wersje urządzeń z systemem łagodnego rozruchu, zabezpieczeniem przed ponownym rozruchem oraz rękojeścią dodatkową z systemem tłumienia drgań Vibration Control. Szlifierki kątowe Bosch z systemem X-LOCK oraz szeroka oferta osprzętu są dostępne w sprzedaży od maja 2019.

PT5_5.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Hanna Żurek - Forum Prasowe Bosch

Hanna Żurek

(22) 715 42 17

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.