Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Rozpoczyna się sezon ogrodowy – jaką kosiarkę wybrać?

Zdjęcia (5)

Zdjęcie do informacji: Rozpoczyna się sezon ogrodowy – jaką kosiarkę wybrać?
Zdjęcie do informacji: Rozpoczyna się sezon ogrodowy – jaką kosiarkę wybrać?
Zdjęcie do informacji: Rozpoczyna się sezon ogrodowy – jaką kosiarkę wybrać?
Zdjęcie do informacji: Rozpoczyna się sezon ogrodowy – jaką kosiarkę wybrać?
Zdjęcie do informacji: Rozpoczyna się sezon ogrodowy – jaką kosiarkę wybrać?
Pozostałe zdjecia
Pobierz treść
8 maja 2019
Informacja prasowa
Elektronarzędzia - Bosch ogród
liczba zdjęć: 5
Wiosna to dla właścicieli nawet najmniejszych ogródków czas wyboru urządzenia, którym będą przycinać trawę przez najbliższe lata. Wybór kosiarek jest ogromny, ale zanim zdecydujemy się na jej zakup warto zastanowić się jakie dokładnie mamy potrzeby, by urządzenie spełniło wszystkie nasze oczekiwania.


Co wziąć pod uwagę?
W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki rodzaj powierzchni chcemy kosić. Inne narzędzie sprawdzi się do małego ogródka gdzie chcemy mieć niewysoki trawnik, inne do większego obszaru. Ważne jest też w jakim miejscu mieszkamy, jeśli jest to gęsta zabudowa warto pomyśleć o urządzeniu, które jest ciche, ale podczas koszenia nie przeszkadzało sąsiadom. Należy także zwrócić uwagę na ukształtowanie naszego terenu, czy mamy dużo krzewów, ścieżek oraz innych elementów łamiących ciągłość trawnika. Czynników, które trzeba wziąć pod uwagę jest wiele, która z kosiarek w takim razie sprawdzi się najlepiej?
 
 
Dobra jakość oraz ciche użytkowanie
Kosiarki nowej generacji Bosch Rotak zapewniają wysoką jakość koszenia trawy dzięki systemom „Powerdrive+“ wzgl. „Powerdrive LI+“. Systemy te zapewniają doskonałą koordynację pracy silnika i noży. Nowe kosiarki Rotak oferują najbardziej efektywną i czystą pracę w swojej klasie. Zbierają one skutecznie do 99% ścinków trawy. Rezultat to doskonale zadbany trawnik z równomiernie przyciętą trawą. Kosiarki  AdvancedRotak posiadają technologię ProSilence, która pozwala zachować ciszę w ogrodzie przy ograniczeniu emisji hałasu nawet o 75%, do 89 dB, oraz jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości pracy. To bardzo dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy mieszkają na osiedlach o gęstej zabudowie. Kosiarka z tej serii będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają dużo miejsca na przechowywanie. Kosiarki z serii AdvancedRotak posiadają składany kosz na trawę oraz całkowicie składane uchwyty kosiarki.
 
Niedoceniane podkaszarki – Universal GrassCut 18
Większość użytkowników decyduje się na kosiarki, które są najczęściej wykorzystywane do przycinania trawy. Istnieją jednak miejsca w naszym ogrodzie, w których zastosowanie kosiarki jest niemożliwe. Wtedy z pomocą przychodzi podkaszarka, dzięki której podetniemy trawę nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Szczególnie jeśli posiadamy ogród, w którym mamy wiele krzewów i drzew. Akumulatorowa podkaszarka do trawy UniversalGrassCut 18 została zaprojektowana tak aby wygodnie i skutecznie przycinać ogrody średniej wielkości. Urządzenie posiada dwa uchwyty o regulowanej wysokości zamocowane w kształcie litery V. Uchwyty rozkładają ciężar ciała użytkownika na oba ramiona, zapewniając ergonomiczną pozycję pracy i zmniejszając obciążenie pleców. Ponadto dzięki UniversalGrassCut 18 wykonasz pracę nie tylko wygodnie, ale również szybko i sprawnie: nowe zarządzanie szpulami InteliFeed wykrywa, kiedy żyłka jest niewystarczająca i automatycznie zwiększa jej długość, co sprawia, że ​​ciągłe śledzenie długości żyłki nie jest konieczne. Dzięki teleskopowemu systemowi i regulowanej głowicy trymującej, UniversalGrassCut 18 zapewnia elastyczność i może sprostać szerokiemu zakresowi zadań. Po zakończeniu pracy narzędzie można przechowywać bez zajmowania dużej przestrzeni: wystarczy złożyć uchwyty i opuścić system teleskopowy, a podkaszarkę można łatwo umieścić w szopie ogrodowej, piwnicy lub garażu.
 
Nie lubisz kosić? Indego zrobi to za Ciebie 
Jeśli nie lubisz kosić trawy, ale chciałbyś zawsze mieć zadbany trawnik – cichy robot koszący Indego będzie idealnym rozwiązaniem. Kosiarki Indego 350 i 400 w obu wersjach connect i non-connect  koszą trawniki o powierzchni do 350 lub nawet 400 m2 (w zależności od modelu). Korzyści są oczywiste: po zainstalowaniu urządzenia poświęcamy mniej czasu na pracę, a więcej na wypoczynek w ogrodzie. Kosiarkami Indego Connect możemy sterować zdalnie, za pomocą aplikacji Bosch Smart Gardening na smartfon lub tablet. Dzięki systemowi Logicut kosiarka Indego zna kształt i wymiary trawnika oraz oblicza najbardziej efektywną trasę koszenia. Kosiarka zapamiętuje również poprzednią sesję koszenia. Dzięki tej funkcji możemy  korzystać ze skoszonej części trawnika podczas gdy Indego kończy koszenie pozostałej. Obszar, na którym urządzenie ma pracować, wyznacza przewód ograniczający, dostarczany wraz z kosiarką. Dzięki wielu czujnikom kosiarka jest w stanie rozpoznać przeszkody i je ominąć, a następnie powrócić do koszenia po zaplanowanej trasie. Nowa aplikacja z funkcją SmartMowing, gwarantuje, że kosiarka Indego kosi trawnik w optymalnych warunkach, wykorzystując przy tym lokalne informacje o pogodzie oraz mapę ogrodu.

PT6_4.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Hanna Żurek - Forum Prasowe Bosch

Hanna Żurek

(22) 715 42 17

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.