Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Bosch D3 – kompleksowa ochrona instalacji grzewczej


System, dzięki któremu wydłużysz żywotność Twojego ogrzewania

Zdjęcia (2)

Zdjęcie do informacji: Bosch D3 – kompleksowa ochrona instalacji grzewczej
Zdjęcie do informacji: Bosch D3 – kompleksowa ochrona instalacji grzewczej
Pobierz treść
31 maja 2019
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
liczba zdjęć: 2
Zakup oraz montaż instalacji grzewczej w budynku wiążą się często z niemałym wydatkiem i stanowią znaczącą część ogólnych kosztów utrzymania nieruchomości. Dlatego też, wszystkie decyzje dotyczące zabezpieczenia instalacji odgrywają tak fundamentalną rolę w zachowaniu jej żywotności.  Najlepszą z nich jest wybór systemu Bosch D3.


Maksymalna wydajność przy minimalnym serwisie
Koncepcja kompleksowej ochrony instalacji grzewczej Bosch D3 została stworzona
i wprowadzona po to, aby przez długi czas utrzymać maksymalną wydajność ogrzewania, a konieczność obsługi serwisowej zmniejszyć do minimum. Wszystko po to, aby redukować koszty eksploatacji i zwiększać komfort użytkowania. Niezwykle istotna jest tutaj jakość wody. To czynnik, który wpływa na płynną i ekonomiczną pracę instalacji grzewczej i ma zasadniczy wpływ na długość okresu eksploatacji. Konieczne jest także przeprowadzenie wszelkich niezbędnych czynności zapewniających jej odpowiednie przygotowanie i utrzymanie w okresie eksploatacji.
 
Trzy poziomy zabezpieczenia Bosch D3
Demineralizacja, usuwanie osadów oraz skuteczne odpowietrzanie to trzy poziomy zabezpieczenia instalacji Bosch D3, dzięki którym przedłużona zostanie żywotność ogrzewania.
 
Demineralizacja prowadzi do usunięcia z wody węglanu wapnia oraz wszelkich soli powodujących korozję. W związku z tym zapobiega tworzeniu się kamienia, który ogranicza wymianę ciepła w kotle. Demineralizacja Bosch D3 zapobiega korozji i wynikającym z niej uszkodzeniom, jak również gwarantuje stałe natężenie przepływu czynnika grzewczego oraz stałą wysoką wydajność ogrzewania.
 
Istotne jest również stałe odpowietrzanie instalacji przy użyciu separatorów powietrza Bosch D3.  Odpowietrzanie zapewnia oszczędność energii dzięki zapobieganiu redukcji wymiany ciepła wskutek korków powietrznych. Separatory powietrza Bosch D3 pracują w sposób automatyczny. Instalacja jest odpowietrzana w sposób ciągły i nie wymaga ręcznej ingerencji.
 
Trzecim ważnym elementem dbania o instalację grzewczą jest usuwanie osadów. Osady w wodzie grzewczej mogą pochodzić z resztek masy uszczelniającej, opiłków metalowych, piasku lub innych zanieczyszczeń. Z czasem może to powodować korozję instalacji grzewczej. Dlatego tak ważne jest stosowanie separatorów magnetycznych. Wszystkie separatory magnetyczne Bosch D3 dostarczane są standardowo z izolacją termiczną. Zapewniają mniejszą awaryjność pomp wskutek eliminacji zanieczyszczeń magnetycznych, dłuższy okres eksploatacji instalacji grzewczej, mniej awarii, długotrwałą oszczędność energii, a także mniejszy hałas.

TT9_5.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Hanna Żurek - Forum Prasowe Bosch

Hanna Żurek

(22) 715 42 17

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.