Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana fraza



Zakres dat



Serwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Hearables: Bosch umożliwia inteligentne słuchanie


Intuicyjna obsługa i precyzyjne śledzenie aktywności z nowym sensorem Bosch

Zdjęcia (3)

Zdjęcie do informacji: Hearables: Bosch umożliwia inteligentne słuchanie
Zdjęcie do informacji: Hearables: Bosch umożliwia inteligentne słuchanie
Zdjęcie do informacji: Hearables: Bosch umożliwia inteligentne słuchanie
Pobierz treść
26 czerwca 2019
Informacja prasowa
Innowacje Bosch
liczba zdjęć: 3
► Bosch prezentuje nowy sensor ze zintegrowanymi funkcjami dla urządzeń Hearables
► Niższe zużycie energii - dłuższy czas pracy akumulatora
► Szeroka oferta czujników dla rosnącego segmentu rynkowego Hearables


Hearables to bezprzewodowe, douszne urządzenia dźwiękowe, takie jak słuchawki sportowe, inteligentne aparaty słuchowe, czy urządzenia klasy hi-end, na przykład słuchawki dla graczy. Na targach Sensors Expo & Conference w kalifornijskim San Jose, Bosch Sensortec prezentuje nowy wariant czujnika przyspieszenia BMA456. Jest to jedyny na rynku czujnik przyspieszenia, w którym zintegrowane zostały funkcje zoptymalizowane pod kątem urządzeń Hearables. Dzięki temu producenci mogą projektować mniejsze i bardziej precyzyjne urządzenia douszne o niższym zużyciu energii i większej wydajności.

Czujniki przyspieszenia odgrywają główną rolę w rozszerzaniu funkcji urządzeń Hearables, ponieważ umożliwiają korzystanie z asystentów mowy, rozpoznają ruchy głowy, śledzą ruchy ciała i wykonują wiele innych zadań – mówi Peter Cooney, założyciel i kierownik badań w SAR Insight & Consulting. Hearables to szybko rozwijający się segment rynku i ważny czynnik wzrostu w obszarze tzw. urządzeń ubieralnych (eng. Wearables). Według danych SAR Insight & Consulting rynek bezprzewodowych słuchawek dousznych TWE (eng. True Wireless Earbuds) ma wzrosnąć do roku 2023 do prawie 180 milionów sztuk. – Na szybko rosnącym rynku bezprzewodowych systemów stereo TWS (Truly Wireless Stereo) dla producentów czujników otwiera się wiele możliwości tworzenia interesujących i innowacyjnych produktów o dużym potencjale rynkowym – dodaje Cooney.
 
Długoletnie doświadczenie firmy Bosch Sensortec w dziedzinie obróbki sygnału i rozwoju czujników MEMS, wyróżniających się bardzo niskim zużyciem energii, ma kluczowe znaczenie w produkcji kolejnej generacji Hearables – mówi dr Stefan Finkbeiner, prezes spółki Bosch Sensortec. – Na przykładzie naszego nowego czujnika BMA456 widać, w jaki sposób, dzięki wykorzystaniu naszego wieloletniego doświadczenia i know-how, optymalizujemy sprawdzone technologie pod kątem potrzeb nowych segmentów rynku.
 
Szeroka paleta funkcji dla urządzeń dousznych
Nowy wariant czujnika przyspieszenia BMA456 odczytuje gesty specyficzne dla Hearables, np. dotknięcie (Tap), podwójne dotknięcie (Double-Tap) i potrójne dotknięcie (Triple-Tap), pozwalając na intuicyjną obsługę urządzenia. Użytkownicy mogą dzięki temu np. wygodnie sterować odtwarzaniem utworów lub informacji głosowych, zmieniać głośność lub odbierać i odrzucać połączenia telefoniczne. Wszystkie funkcje są realizowane przez sam czujnik BMA456 bez konieczności aktywacji procesora aplikacji, który zużywa dużo energii. Ze względu na te właściwości i niewielką wysokość wynoszącą 0,65 mm czujnik BMA456 jest idealny do zastosowań w słuchawkach Truly Wireless Stereo (TWS) i średniej klasy urządzeniach dousznych, wykorzystywanych w branży rozrywkowej i na co dzień.

Niskie zużycie energii
Aby zredukować zużycie energii, czujnik BMA456 precyzyjnie odróżnia ruch
i stan spoczynku, przełączając urządzenie w tryb oszczędzania energii. Ponadto czujnik umożliwia wprowadzenie funkcji, która rozpoznaje, czy urządzenie znajduje się w uchu czy poza nim. Może dzięki temu przerwać odtwarzanie utworu i przełączyć system w stan czuwania, gdy użytkownik wyjmie słuchawkę z ucha. Funkcje takie znacząco obniżają zużycie energii całego systemu.
Oprócz dopracowanej funkcji rozpoznawania aktywności, która rozróżnia marsz, biegi i stanie w miejscu, czujnik BMA456 zawiera także zoptymalizowany pod kątem urządzeń Hearables energooszczędny krokomierz i detektor kroków. Dzięki temu doskonale nadaje się do urządzeń przeznaczonych do śledzenia aktywności sportowej i fitness, obsługiwanych przez smartfony lub samodzielnie.

Kompleksowe portfolio produktów dla urządzeń dousznych
Do aparatów słuchowych, słuchawek sportowych i inteligentnych oraz urządzeń klasy hi-end, takich jak słuchawki dla graczy: kompleksowe portfolio produktów Bosch Sensortec oferuje producentom Hearables optymalne rozwiązanie do wszystkich zastosowań: paleta produktów obejmuje, oprócz czujników przyspieszenia (BMA456, BMA400) także magnetometry (BMM150), czujniki inercyjne (BMI270), czujniki ciśnienia (BMP388) oraz czujniki inteligentne (BHA260, BHI260).

Obudowy i dostępność
Sensor będzie dostępny w sprzedaży u dystrybutorów Bosch Sensortec od lipca 2019.
 
Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania z podpisem fot. Bosch.

EK11-0.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.