Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

33. szczyt państw ASEAN – konstruktywny dialog dzięki zastosowaniu systemu tłumaczeń symultanicznych Bosch

Zdjęcia (3)

Zdjęcie do informacji: 33. szczyt państw ASEAN – konstruktywny dialog dzięki zastosowaniu systemu tłumaczeń symultanicznych Bosch
Zdjęcie do informacji: 33. szczyt państw ASEAN – konstruktywny dialog dzięki zastosowaniu systemu tłumaczeń symultanicznych Bosch
Zdjęcie do informacji: 33. szczyt państw ASEAN – konstruktywny dialog dzięki zastosowaniu systemu tłumaczeń symultanicznych Bosch
Pobierz treść
26 czerwca 2019
Informacja prasowa
Systemy Zabezpieczeń
liczba zdjęć: 3
33. szczyt państw ASEAN (ASEAN Summit and Related Summits), organizowany przez Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej, zgromadził w Singapurze światowych liderów, wśród których znaleźli się m.in. premier Chin Li Keqiang, wiceprezydent USA Mike Pence i premier Kanady Justin Trudeau. 


Zorganizowanie tłumaczeń symultanicznych w 12 językach dla 1 300 uczestników szczytu było z wielu powodów wyzwaniem. Po pierwsze – centrum kongresowe nie miało na wyposażeniu stałym kabin dla tłumaczy ani okablowania koniecznego do podłączenia sprzętu. Po drugie – blisko 20 spotkań z udziałem światowych przywódców odbywało się w osobnych pomieszczeniach, a każde z nich wymagało indywidualnej konfiguracji sprzętu do tłumaczeń. I wreszcie po trzecie – tymczasowy system do tłumaczeń trzeba było przygotować w ciągu zaledwie trzech dni przed planowanym rozpoczęciem szczytu.
 
Firma Congress Rental Singapore, członek Congress Rental Network i oficjalny partner Bosch Building Technologies w zakresie systemów konferencyjnych, zaprojektował i zainstalował system do tłumaczeń podczas szczytu państw ASEAN w konfiguracji składającej się rozwiązania przewodowego DICENTIS, rozwiązania bezprzewodowego DICENTIS Wireless oraz rozwiązania DCN firmy Bosch. Odpowiadając na wymagania każdego z czterech różnych pomieszczeń, w których odbywały się spotkania, eksperci zastosowali w sumie 31 pulpitów dyskusyjnych DICENTIS z ekranem dotykowym, 36 pulpitów dyskusyjnych DICENTIS Wireless z ekranem dotykowym oraz 33 pulpity konferencyjne DCN z możliwością wyboru języka. Dla tłumaczy zaangażowanych przez instytucję rządową przygotowano 56 pulpitów tłumaczy DCN, oferując im dobrze znaną platformę technologiczną.
 
Taka konfiguracja sprzętu pozwoliła specjalistom z firmy Congress Rental obsłużyć każde spotkanie zorganizowane dla światowych liderów, odpowiednio do wymagań danej sytuacji. Na przykład spotkania wyższego szczebla, które odbywały się w dwóch salach posiedzeń plenarnych na czwartym piętrze centrum, mogły być obsługiwane albo z wykorzystaniem pulpitów dyskusyjnych DICENTIS, albo z wykorzystaniem pulpitów dyskusyjnych DICENTIS Wireless, w zależności od dnia konferencji oraz czasu potrzebnego do zmiany konfiguracji sprzętu przed kolejnym spotkaniem. Najlepszym rozwiązaniem, zapewniającym jak najszybszy montaż i demontaż okazały się pulpity DICENTIS Wireless w połączeniu z odbiornikami INTEGRUS Pocket Receiver i słuchawkami, w których ustawiono preferowany język słuchacza.
 
Kilka ze spotkań podczas pięciodniowego szczytu odbywało się w tym samym czasie, dlatego firma Congress Rental zdecydowała się scentralizować swoje możliwości w zakresie tłumaczeń symultanicznych. W centralnej lokalizacji ustawiono 28 tymczasowych kabin, każda była wyposażona w dwa pulpity tłumacza DCN. Z tego miejsca tłumacze wykonywali tłumaczenia na żywo dla delegatów w salach posiedzeń plenarnych oraz uczestników szczytu w sali dla słuchaczy na trzecim piętrze. W sali dla słuchaczy było dostępnych ponad 1 300 odbiorników INTEGRUS Pocket Receiver, dzięki czemu zgromadzeni w niej uczestnicy szczytu mogli przysłuchiwać się obradom w jednym z 12 oficjalnych języków używanych podczas szczytu. W tym samym czasie automatyczny system sterowania kamerą śledził interakcje pomiędzy światowymi liderami w salach posiedzeń plenarnych, a relację na żywo ze spotkań uczestnicy mogli oglądać na zainstalowanych ekranach TV na trzecim piętrze.
 
Podczas pięciodniowego szczytu państw ASEAN, firma Congress Rental Singapore oddelegowała zespół techników, którzy dbali o zapewnienie sprawności działania urządzeń oraz ich przekazywanie pomiędzy uczestnikami konferencji, co miało miejsce kilka razy w ciągu każdego dnia. Dzięki oprogramowaniu do zarządzania użytkownikami, cyfrowy system Bosch dostarczył firmie Congress Rental Singapore cenne dane dotyczące wykorzystania mikrofonów oraz jakości tłumaczeń, a także umożliwił szybkie reagowanie na potencjalne problemy, co okazało się zaletą wysoko ocenioną przez managerów szczytu. „Przez cały czas spotykam się z wieloma wyrazami najwyższego uznania dla sposobu realizacji tłumaczeń symultanicznych, a także dla wydajności i jakości działania zespołu obsługującego z firmy Congress Rental” – powiedział Chris Jackson, ASEAN, Australia Special Taskforce.
 
Podsumowując, połączenie praktycznego wsparcia i elastycznej platformy technologicznej okazało się sukcesem. Ponad 1 300 uczestników 33. szczytu państw ASEAN mogło aktywnie brać udział w wydarzeniu tłumaczonym na 12 języków. Dodatkowo system można było szybko zdemontować i wykorzystać ponownie podczas kolejnej konferencji wysokiego szczebla, która odbyła się zaledwie kilka godzin po zakończeniu szczytu.

ST05-06.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.