Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Sprzedaż działu Bosch Packaging Technology: CVC Capital Partners i Bosch podpisują umowę

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: Sprzedaż działu Bosch Packaging Technology: CVC Capital Partners i Bosch podpisują umowę
Pobierz treść
25 lipca 2019
Informacja prasowa
Informacje ekonomiczne
liczba zdjęć: 1
► CVC Capital Partners przekonał oferenta strategią rozwoju techniki opakowań oraz rozległymi kompetencjami w branży przemysłowej
► Packaging Technology zachowa swoją dotychczasową strukturę organizacyjną z działami Pharma i Food
► Transferem objęty zostanie cały zespół: 6 100 osób w 15 krajach
► Realizacja transakcji wymaga zgody organów antymonopolowych oraz dodatkowych pozwoleń


Stuttgart / Luksemburg. Bosch planuje sprzedać dział maszyn opakowaniowych z siedzibą w Waiblingen nowo utworzonej spółce, która będzie zarządzana przez firmę CVC Capital Partners (CVC). Dzięki temu Packaging Technology zachowa swoją dotychczasową strukturę organizacyjną z działami Pharma i Food. CVC z siedzibą w Luksemburgu jest wiodącym funduszem inwestycyjnym z 24 oddziałami w Europie, Azji oraz Stanach Zjednoczonych, który zarządza obecnie kapitałem w wysokości ponad 75 miliardów USD.
 
11 lipca 2019 roku strony podpisały umowę o przejęciu przez CVC całego działu Packaging Technology wraz z 6 100 pracownikami w 15 krajach. Cena zakupu oraz dalsze szczegóły umowy zostały objęte klauzulą poufności. Realizacja transakcji wymaga zgody organów antymonopolowych oraz uzyskania innych pozwoleń, a jej finalizacja jest przewidywana na przełom roku.
 
Dobra perspektywa dla segmentu maszyn opakowaniowych
Dr Alexander Dibelius, Managing Partner w CVC, powiedział: – Bosch Packaging Technology to stabilne przedsiębiorstwo działające na atrakcyjnym rynku o dobrych długoterminowych perspektywach wzrostu. Packaging Technology cieszy się doskonałą reputacją w obszarach takich jak jakość i innowacyjność, posiada bogate portfolio produktów, mocną pozycję na rynkach międzynarodowych oraz doświadczonych pracowników. Wspólnie z zarządem firmy będziemy w kolejnych latach pracować nad dalszym rozwojem działalności i poprawą konkurencyjności.
 
Dr Stefan König, prezes zarządu spółki Robert Bosch Packaging Technology GmbH, stwierdził: – Jako zarząd jesteśmy zdania, że partnerstwo z CVC jest dla nas szansą na sukces. Niecałe dwa lata temu przeszliśmy reorganizację. Jednym z jej elementów było to, że pracujemy nad całkiem nową paletą inteligentnych i zrównoważonych technologii produkcyjnych i opakowaniowych. Dzięki temu będziemy mogli oferować naszym klientom jeszcze bardziej atrakcyjne rozwiązania i usługi. Nasi klienci oraz pracownicy skorzystają na tym postępie.
 
Dr Stefan Hartung, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH oraz przewodniczący rady nadzorczej spółki Robert Bosch Packaging Technology GmbH, wyjaśnił: – Spółka CVC przekonała nas swoim doświadczeniem w rozwoju przedsiębiorstw, szerokim doświadczeniem w branży przemysłowej oraz stabilną koncepcją dalszego rozwoju działu. Przedstawiona koncepcja wzrostu oraz planowane inwestycje są bardzo obiecujące. Naszym celem było znalezienie dla Packaging Technology oraz jej wszystkich pracowników wiarygodnego i zorientowanego na długoterminową strategię inwestora, który pomógłby temu segmentowi dalej się rozwijać i odnosić sukcesy. Ten cel udało nam się osiągnąć.
 
Bosch konsoliduje zasoby
O zamiarze znalezienia nabywcy dla segmentu techniki opakowaniowej spółka Bosch poinformowała przed rokiem. Bosch koncentruje się obecnie w coraz większym stopniu na obszarach mobilności oraz Internetu rzeczy, czyli integracji produktów i usług w sieci. Bosch jest przekonany, że nowe partnerstwo pomoże zwiększyć konkurencyjność i zapewni przyszły rozwój działowi Packaging Technology oraz przyczyni się do stworzenia ważnych impulsów wzrostu.
 

CVC Capital Partners
CVC to jeden z wiodących funduszy private equity na świecie. Od czasu powstania w 1981 roku zainwestował w ponad 300 przedsięwzięć w różnych branżach na całym świecie. CVC, zatrudniający ponad 500 pracowników w 24 biurach, dysponuje dobrze rozwiniętą siecią oddziałów, zarówno globalną, jak i regionalną. Obecnie CVC zarządza kapitałem w wysokości ponad 75 miliardów USD i posiada udziały w ok. 75 przedsiębiorstwach na świecie, które zatrudniają w sumie ponad 300.000 pracowników. Przedsiębiorstwa z portfolio CVC osiągają sumaryczne obroty w wysokości ponad 100 miliardów USD rocznie. Fundusz CVC inwestuje w wyróżniające się konkurencyjnością przedsiębiorstwa z Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji oraz współpracuje z ich zarządami nad dalszym, trwałym zwiększeniem ich wartości. Więcej informacji: www.cvc.com

EK14-07.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Magdalena Kołomańska - Forum Prasowe Bosch

Magdalena Kołomańska

+ 48 22 715 48 04

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.