Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Nowa definicja wolności: większa moc dla właścicieli przyczep kempingowych


Knaus Tabbert i Bosch Engineering pracują nad przyszłością karawaningu

Zdjęcia (1)

Zdjęcie do informacji: Nowa definicja wolności: większa moc dla właścicieli przyczep kempingowych
Pobierz treść
24 lipca 2019
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
liczba zdjęć: 1
· Rozwój inteligentnej instalacji elektrycznej 48 V
· Niezależne zasilanie w przyczepie kempingowej
· Maksymalna mobilność i swoboda bez kompromisów w zakresie komfortu


Knaus Tabbert GmbH uzgodnił kompleksową współpracę z Bosch Engineering GmbH. Celem umowy jest opracowanie instalacji elektrycznej na napięcie 48 V, przeznaczonej specjalnie dla pojazdów rekreacyjnych, aby znacząco poprawić samowystarczalność przyczep kempingowych. „Jako jeden z wiodących producentów pojazdów rekreacyjnych w Europie uważamy się za siłę napędową innowacji w tej branży. Bosch Engineering GmbH jest naszym idealnym partnerem, zwłaszcza jeśli chodzi o systemy 48-woltowe. Razem będziemy pracować nad przyszłością karawaningu – nasz MISSION TEC stworzony 5 lat temu będzie kontynuowany” – mówi Werner Vaterl, dyrektor zarządzający i COO w Knaus Tabbert.
 
Z kolei Frank Schmidt, wiceprezes wykonawczy w Bosch Engineering GmbH dodaje: „Mamy ponad 20-letnie doświadczenie jako dostawca usług inżynieryjnych, zrealizowaliśmy wiele niestandardowych projektów w zakresie mobilności z partnerami i dla klientów. Dlatego szczególnie cieszymy się, że firma Knaus Tabbert GmbH jest partnerem, który podziela nasze ambicje i z którym wspólnie będziemy promować ten projekt”.
 
Nieograniczona wolność
Właściciele przyczep kempingowych często marzą o biwakowaniu w odosobnionych miejscach, ale niestety pragnienie niezależności jest często ograniczone przez czasowy brak prądu. Opracowanie innowacyjnej instalacji 48-woltowej stwarza możliwość dłuższego, samowystarczalnego karawaningu, bez konieczności ograniczania podstawowych udogodnień. W przyszłości turyści podróżujący z przyczepami kempingowymi będą mogli cieszyć się wypoczynkiem w odległych miejscach znacznie dłużej niż obecnie i to bez zewnętrznego źródła zasilania. Zapewni im to potężne 48-woltowe napięcie w instalacji.

System 48-woltowy jest również uważany za kluczową technologię na drodze do e-mobilności. Dla firmy Knaus Tabbert ta współpraca jest kolejnym kamieniem milowym w MISSION TEC, mającym na celu dalszą rewolucję w budowie pojazdów rekreacyjnych. Producent samochodów i przyczep kempingowych dotrzymuje kroku przemysłowi motoryzacyjnemu na drodze do stworzenia technologii przyszłości.

AA15-07.19

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.