Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Skuteczna i sprawna obsługa: Linia diagnostyczna Bosch SDL 260 z rozszerzonym programem funkcji

Pobierz treść
3 maja 1999
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna
W oparciu o nową, modułową linię diagnostyczną SDL 260 firmy Bosch warsztaty mogą tworzyć własne linie diagnostyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb. Najnowocześniejsza technika diagnostyczna umożliwia kompleksową, szybką i pewną diagnostykę, a tym samym skuteczne i sprawne realizowanie zleceń klientów. Wyniki badań diagnostycznych są przedstawiane w sposób obiektywny i zrozumiały.


Wyposażenie podstawowe obejmuje komputer klasy Pentium, przy pomocy którego steruje się wszystkimi modułami linii diagnostycznej, wraz z 17-calowym monitorem i kolorową drukarką. Decydującą zaletą jest przy tym fakt, że nie ma potrzeby kupowania sprzętu oddzielnie dla każdego z urządzeń diagnostycznych. Przejrzysty interfejs programu diagnostycznego sprawia, że jego użytkowanie staje się łatwe dla każdego pracownika warsztatu. Koncepcja modułowa pozwala na rozbudowę linii diagnostycznej do rozmiarów kompletnego centrum diagnostycznego wyposażonego w płytę do badania rozstawu kół, tester zawieszenia kół, stanowisko do diagnostyki hamulcowej, urządzenie do pomiaru stężenia spalin, przyrząd do regulacji ustawienia świateł oraz tester do diagnostyki urządzeń sterujących.
 
System SDL 260 można włączyć do sieci warsztatowej Bosch BWN. Takie zastosowanie umożliwia wymianę danych handlowych oraz integrację ze wszystkimi pozostałymi systemami w warsztacie. Możliwa jest również zewnętrzna wymiana danych, na przykład z organizacjami kontrolnymi lub - jak to jest wymagane w niektórych krajach - z ministerstwami komunikacji.
 
W zależności od przewidywanego zakresu zadań, linię diagnostyczną firmy Bosch można wykorzystywać do wstępnej oceny pojazdu przy zgłaszaniu go do przeglądu, do oceny stanu samochodów używanych, do kontroli ogólnej lub do pomiaru stężenia spalin. Przy kontroli wstępnej istnieje możliwość ustalenia z klientem zakresu napraw i w razie potrzeby zaproponowania mu dodatkowych usług. Wyniki badań diagnostycznych klient otrzymuje w postaci zrozumiałego i przejrzystego protokołu, gwarantującego obiektywność i kompetencję.
 
Dla potrzeb warsztatu system opracowuje szczegółowe wyniki pomiarów w postaci wykresów graficznych. Taka dokumentacja wymaganych i przeprowadzonych prac zapewnia dużą przejrzystość i wspomaga system zarządzania jakością w warsztacie, przykładowo według ISO 9000.

AA3-05.99

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.