Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Rewolucja w dziedzinie stanowisk probierczych do sprawdzania pomp wtryskowych w silnikach wysokoprężnych. Teraz z elektroniczną regulacją obrotów silnika.

Pobierz treść
1 listopada 1998
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna
Żeby spełnić normy Euro-I i Euro-II, a przede wszystkim przyszłe, jeszcze surowsze normy emisji spalin, nie wystarczy praktykowany obecnie sposób regulacji pomp wtryskowych do silników wysokoprężnych. Dlatego coraz więcej warsztatów decyduje się na wprowadzenie elektronicznej techniki kontrolno-pomiarowej.


Nowe, elektronicznie sterowane stanowiska probiercze EPS 807 i EPS 815 firmy Bosch umożliwiają szybkie i dokładne sprawdzenie oraz regulację pomp wtryskowych silników wysokoprężnych we wszystkich zakresach obrotów i obciążenia. Tym samym elektroniczna technika, którą ze względu na wysokie koszty stosowano do tej pory tylko dla potrzeb końcowej kontroli produkcyjnej, wchodzi obecnie do warsztatów. Nowe stanowiska probiercze wyposażone są w zespół napędowy o mocy 7,5 kW ew. 15 kW. Nowoczesna, bezstopniowa regulacja obrotów umożliwia elektroniczne sprawdzenie i ustawienie ważnych parametrów pomp wtryskowych, na przykład ilości tłoczonego paliwa, początkowego momentu tłoczenia, kolejności wtrysku oraz wtrysku w zależności od ustalonej prędkości obrotowej i obciążenia silnika. W zależności od zapotrzebowania warsztatu, nowe elektroniczne stanowiska probiercze są wyposażone do wyboru w menzurkowy system pomiarowy (MGT 812 i 824) lub w system pomiaru ciągłego dawek wtrysku paliwa (KMA 802 i 822). System pomiaru ciągłego dawek sterowany jest za pomocą wysokiej jakości komputera. Przy pomocy klawiatury wprowadza się wartości zadane dla poszczególnych pomp do komputera, który w krótkim czasie dokonuje obróbki wyników pomiarów. Wyniki można wydrukować po podłączeniu do systemu drukarki protokołowej. W celu ułatwienia pracy, możliwe będzie w przyszłości wprowadzanie danych z czytnika CD-ROM. Specjalne systemy do redukcji pyłów i oparów gwarantują niskie wartości emisyjne w pomieszczeniach testowych.

AA4-11.98

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.