Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Analiza układu jezdnego FWA 411: szybsza, dokładniejsza, tańsza

Pobierz treść
3 maja 1998
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna
Urządzenie do analizy układu jezdnego FWA 411 firmy Bosch to system racjonalnej kontroli układów zawieszeń w samochodach osobowych.


Analizator układu jezdnego wyposażony jest w samoczynnie kontrolowane czujniki na podczerwień. Osiem czujników umożliwia stworzenie zamkniętego obwodu pomiarowego wokół pojazdu. Cztery głowice pomiarowe można w prosty sposób zamontować na samochodzie przy pomocy samocentrujących się adapterów. Oprócz standardowych pomiarów, ośmioczujnikowy system pozwala na kontrolę przesunięcia bocznego po lewej i prawej stronie, przesunięcia koła z tyłu, przesunięcia osi i różnicy rozstawu kół.
 
Komputer, krok po kroku, prowadzi mechanika przez program diagnostyczny. Wartości pomiarowe i wskazówki dla użytkownika wyświetlane są na kolorowym monitorze. Wprowadzanie danych do komputera odbywa się z klawiatury lub bezpośrednio na monitorze przy pomocy pióra świetlnego. W razie konieczności wydrukowania protokołu i wykresów graficznych, do systemu można podłączyć drukarkę.
 
Specyficzne dla danego pojazdu wartości nominalne są zapisane na twardym dysku, istnieje również możliwość dodatkowego wprowadzenia danych o kliencie i pojeździe. Do oprogramowania są włączone instrukcje obsługi (w ponad 20 językach) wraz z pomocnymi ilustracjami. W wyposażeniu dodatkowym dostępna jest również płyta CD-ROM z fotografiami, na których zaznaczono punkty pomiarowe i regulacyjne dla poszczególnych typów pojazdów. Wydajny komputer z procesorem Pentium i systemem operacyjnym Windows 95 umożliwia użytkownikowi instalację dodatkowego oprogramowania działającego w systemie MS Windows, np. Informacji warsztatowych. Stanowisko FWA 411 można połączyć w sieć z innymi stanowiskami diagnostycznymi i systemami obróbki danych.

AA3-05.98

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.