Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Szybki rozwój w niskiej temperaturze:


Świece żarowe Duraterm firmy Bosch - rozruch w cztery sekundy.

Pobierz treść
2 maja 1998
Informacja prasowa
Części Samochodowe i Diagnostyka
archiwalna
Dzięki nowym świecom Duraterm firmy Bosch silnik wysokoprężny jest teraz gotowy do rozruchu w dwa razy krótszym czasie. Zamiast dotychczasowych 8-10 sekund, wystarczą zaledwie cztery sekundy, aby przy rozruchu na zimno uzyskać idealną dla świec temperaturę 850°C.


Głównym elementem mających możliwość dopalania świec Duraterm, jest zwój ze specjalnego opatentowanego przez firmę Bosch stopu kobaltowo-żelaznego. Przy zastosowaniu takiego materiału opór elektryczny podnosi się wraz z rosnącą temperaturą znacznie szybciej niż w przypadku standardowo używanego do tego celu niklu. Temperatura ustalona podczas dopalania zostaje w ten sposób samoczynnie ograniczona. Wykluczone jest zatem przepalenie się zwoju przy podwyższonym napięciu lub zbyt długi czas żarzenia.
 
Połączenie zdolności dopalania i urządzenia sterującego czasem żarzenia pozwala poprzez pełniejsze spalanie i zredukowane opóźnienie zapłonu znacznie zmniejszyć zarówno emisję spalin, jak i hałasu podczas fazy rozgrzewania silnika.
 
Konstrukcja dostępnych w wielu wariantach świec żarowych Duraterm, jest za każdym razem optymalnie dostosowana do komór spalania silników z komorą wstępną, silników z komorą wirową czy też silników z wtryskiem bezpośrednim. W tym celu wierzchołek świecy jest precyzyjnie umiejscowiony, tak aby zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej mógł przebiegać bez zakłóceń. Duża w porównaniu z cienką końcówką świecy objętość żarzenia skutecznie zapobiega chłodzeniu w przypadku bardzo niskich temperatur panujących na zewnątrz, co nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych gwarantuje rozruch samochodu.

AA2-05.98

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Łukasz Kałucki - Forum Prasowe Bosch

Łukasz Kałucki

(22) 715 48 05

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.