Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Wyszukiwarka informacji

Dział


Szukana frazaZakres datSerwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

Nowości Junkersa: gazowe kotły wiszące Eurostar z regulatorami serii Ceracontrol

Pobierz treść
1 czerwca 1999
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna
Wśród nowości zaprezentowanych przez Junkersa w ostatnim czasie wyróżniają się gazowe kotły wiszące Eurostar. Ze względu na nowe rozwiązania konstrukcyjne i wyposażenie w elektroniczny układ regulacji Bosch Heatronic są one łatwe w montażu, serwisie i codziennej obsłudze, a ich niewielkie wymiary i kompaktowa budowa powodują, że mogą być instalowane niemal wszędzie.


Urządzenia Eurostar dostępne są w dwóch wersjach:
 
-dwufunkcyjnej: ZWE 24-3 MFK, gdzie zintegrowane są funkcje centralnego ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Tę ostatnią realizuje się w układzie "rura w rurze"
-jednofunkcyjnej: ZSE 24-3 MFK, przeznaczonej dla centralnego ogrzewania. Te modele wyposażone są fabrycznie w zawór trójdrogowy do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej. Taki zestaw - kotła c.o. z zasobnikiem c.w.u. - jest rozwiązaniem dla mieszkań i domów o wielu punktacj czerpalnych.
Oba modele dostępne są w wersji kominowej o mocy 24 kW z zespołem elektronicznym. Umożliwiają ogrzewanie mieszkań i domów o powierzchni do 300 m2.
 
Nowe kotły Eurostar wyposażone są w układ sterowania Bosch Heatronic - układ elektroniczny kompleksowo obsługujący wszystkie funkcje kotła. Parametry pracy i wykonywane funkcje są wyświetlane w formie skrótów na wyświetlaczu. Przycisk "ECO", umieszczony na przedniej ścianie obudowy, umożliwia wytwarzanie c.w.u. w trybie normalnym (energooszczędnym) lub komfortowym, w którym odpowiednia ilość wody jest stale podgrzewana jest do temperatury określonej przez użytkownika. Elektroniczny wyświetlacz kodów błędów i zakłóceń umożliwia zlokalizowanie usterek w pracy urządzenia. Przycisk obsługowy "Serwis" umożliwia szybkie nastawienie oraz przeprowadzenie testu urządzenia.
 
Dla optymalnego dostosowania mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na ciepło kotły Eurostar zostały wyposażone w regulację o działaniu ciągłym. Pozwala to zaoszczędzić do pięciu procent energii. Miedziany wymiennik ciepła stosowany w kotłach Eurostar wyróżnia się wysoką jakością i długą żywotnością - z reguły 15 lat i dłużej. Urządzenia Eurostar spełniają wszystkie normy i wytyczne europejskie. Elektroniczny zapłon eliminuje obecność płomyka dyżurnego, co pozwala zlikwidować dodatkową stratę energii. Mała powierzchnia montażowa (niecałe 0,5 m2) sprawia, że wiszące kotły zajmują niedużo miejsca i mogą być instalowane niemal wszędzie.
 
Uzupełnieniem systemu Bosch Heatronic® są dostępne w wyposażeniu dodatkowym regulatory Ceracontrol - regulatory pokojowe ze zintegrowanym zegarem sterującym dla centralnego ogrzewania. Sterują one pracą kotła na podstawie temperatury w pomieszczeniu. Programowanie jest bardzo proste - odbywa się za pomocą kilku przycisków oznaczonych czytelnymi symbolami. Regulatory TR 100 i TR 200 wyświetlają na ekranie komunikaty o parametrach układu grzewczego w języku polskim. Pracę kotła można zaprogramować na różne pory dnia (TR 100), lub na każdy dzień tygodnia oddzielnie i na różne pory dnia albo na czas wyjazdu (TR 200).
 
Dzięki obszernemu programowi wyposażenia dodatkowego, w którego skład wchodzą m.in. zasobniki oraz różnorodne elementy wyposażenia układu wylotowego, funkcjonowanie kotła Eurostar łatwo jest dostosować do indywidualnych potrzeb i warunków mieszkaniowych.
 
Jak wszystkie kotły wiszące marki Junkers Eurostar to urządzenie całkowicie bezpieczne. Wyposażone jest w cały system zabezpieczeń (czujnik ciągu kominowego, zabezpieczenie przed wypływem gazu i przed przegrzaniem), a dodatkowe funkcje jak ochrona pompy czy zabezpieczenie przed zamarzaniem zapewniają niezawodne działanie kotła przez wiele lat.

TT1-06.99

Osoba odpowiedzialna za kontakt z dziennikarzami

Hanna Żurek - Forum Prasowe Bosch

Hanna Żurek

(22) 715 42 17

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.