Strona startowa - Bosch w Polsce

Forum prasowe Bosch

Informacje prasowe
Konferencje prasowe
Informacje o firmie

Serwis e-mail

Wyślemy Ci informacje prasowe Bosch e-mailem

zapisz się / zmień / usuń

Informacje o firmie

Bosch w Polsce Bosch na świecie

Inne spółki Boscha w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Bosch Rexroth

Kanał RSS

Kanał RSS z informacjami prasowymi

subskrybuj

"Kocioł jak samochód" - konferencja prasowa działu Technika Grzewcza - Junkers

Warszawa, 3 lutego 2009

Skondensowane oszczędności

Wymień kocioł konwencjonalny na urządzenie kondensacyjne

Zdaniem specjalistów kotły kondensacyjne są najsprawniejszymi i najtańszymi w eksploatacji urządzeniami grzewczymi spośród wszystkich kotłów gazowych. Stosowane w połączeniu z inteligentną techniką sterującą zużywają nawet do 25 proc. mniej energii w porównaniu ze starymi modelami kotłów konwencjonalnych. Taka energooszczędna inwestycja może okazać się bardziej opłacalna niż najlepsza lokata bankowa.
więcej
3 lutego 2009
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Junkers radzi:

Montaż gazowych urządzeń grzewczych w wybranych miejscach

Nowoczesne gazowe urządzenia kondensacyjne oraz kotły niskotemperaturowe niewiele różnią się rozmiarami od przeciętnego odbiornika TV, co umożliwia ustawienie ich niemal w dowolnym miejscu w domu. Nie trzeba już rezerwować miejsca w piwnicy. Równie dobrze takie urządzenie można zainstalować na poddaszu czy w pomieszczeniach mieszkalnych.
więcej
3 lutego 2009
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Junkers radzi:

Montaż gazowych urządzeń grzewczych - wymagania ogólne

W jakim pomieszczeniu można zamontować gazowe urządzenie grzewcze? Najogólniej mówiąc wszędzie tam, gdzie zostały spełnione wszystkie warunki określone w przepisach prawnych oraz zaleceniach producenta.
więcej
3 lutego 2009
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Nie bój się urządzeń grzewczych

Każdego roku sezon grzewczy zbiera tragiczne żniwo. Wystarczy niewielkie niedopatrzenie, aby doszło do wybuchu pożaru lub zaczadzenia. Powszechnie uważa się, że najczęściej przyczyną tragedii są urządzenia grzewcze, tymczasem właściwie eksploatowane i regularnie konserwowane kotły lub termy nie stanowią zagrożenia dla użytkownika. Dodatkowo posiadają one szereg rozwiązań, które sprawiają, że korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne. Pamiętajmy również, że na nasze bezpieczeństwo wpływ ma stan całej instalacji gazowej i przewodów kominowych, a nie tylko terma czy kocioł.
więcej
3 lutego 2009
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Fachowo i bezpiecznie

Sieć autoryzowanych serwisów Junkersa

O tym, jak ważny jest fachowy i dyspozycyjny serwis, przekonujemy się dopiero wtedy, gdy trzeba skorzystać z jego usług. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń gazowych, które ogrzewają nasze mieszkania i dostarczają ciepłej wody. Niespodziewana usterka kotła czy termy potrafi, szczególnie w okresie zimowym, poważnie skomplikować nam życie. Nie należy oczywiście w takiej sytuacji zapominać o kwestiach bezpieczeństwa, które w kontaktach z gazem odgrywają chyba najistotniejszą rolę. Doceniając ogromne znaczenie usług serwisowych, Junkers stworzył dla swoich klientów profesjonalną autoryzowaną organizację serwisową.
więcej
3 lutego 2009
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa użytkowania urządzeń grzewczych i przewodów kominowych

Opracował: mistrz kominiarski Mirosław Antos, Korporacja Kominiarzy Polskich

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Przyczyny tragedii są zwykle te same: niewiedza i ignorancja obowiązujących przepisów w zakresie wykonywania obowiązkowych przeglądów przewodów kominowych i urządzeń grzewczych oraz wadliwe funkcjonowanie wentylacji i instalacji odprowadzania spalin spowodowane nadmierną hermetyzacją lokali mieszkalnych.
więcej
3 lutego 2009
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Nie(d)ocenione bezpieczeństwo

Wyniki badań „Świadomość i zachowania w zakresie bezpieczeństwa użytkowania gazowych urządzeń grzewczych”

Blisko 1/4 użytkowników urządzeń grzewczych nie zdaje sobie sprawy z potrzeby ich corocznego przeglądu, 30 proc. badanych nie przeprowadziło kontroli kotła lub termy w ciągu ostatniego roku, a 13 proc. przyznaje, że nie zrobiło tego nigdy. Bezpieczeństwo jest motywem wykonywania corocznej konserwacji tylko dla 10 proc. respondentów. Takie wnioski wynikają z przeprowadzonych przez Agencję Badań Rynkowych „Opinia” na zlecenie firmy Junkers badań dotyczących świadomości i zachowań w zakresie bezpieczeństwa użytkowania gazowych urządzeń grzewczych.
więcej
3 lutego 2009
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Właściwa eksploatacja i regularne przeglądy urządzeń grzewczych

Producenci techniki grzewczej, także Junkers, zalecają wykonywanie – tak jak w przypadku samochodu - rocznego przeglądu instalacji grzewczej przez wykwalifikowanych specjalistów. Zapobiega to usterkom, jest warunkiem bezpiecznej, ekonomicznej eksploatacji i długiej żywotności urządzenia oraz niskich wartości emisji dwutlenku węgla.
więcej
3 lutego 2009
Informacja prasowa
Technika Grzewcza
archiwalna

Pliki do pobrania

© Robert Bosch Sp. z o.o.